Najdi forum

Spostovani!
Potrebujem vaso pomoc. V zvezi sem z punco (ime ji je Nina), s katero se poznama ze 2, skoraj 3 leta. Od samega zacetka sem bil v njo zaljubljen in celo sem poskusal biti z njo ampak takrat se ni bila pripravljena in sma zato postala prijatelja. Nato sem ji decembra lani koncno priznal kaj cutim do nje. Sicer je potrebovala kaksne 3 mesece da rece DA ampak jaz sem vztrajal ker jo ljubim. Od marca sma skupaj. Zelo uzivam z njo in jo se vedno noro ljubim. Pred 2 dnevi sem prevec stegnil jezik. Namrec tisti dan sem ocitno bil odgovorni krivec pri nas doma in takrat me je ful motilo ker mi je rekla hvala ko sem ji rekel da jo ljubim (to se dogaja ze nekaj mesecev ampak me ne moti… bo rekla ko bo pripravljena). In potem sem jaz idiot nadaljeval in rekel kak me je motilo ker me ni pocakala na postaji (ceprav mi je rekla da se z kolegico ucita; jaz jo namrec vedno pricakam). In potem sma se sporekla. Ona je rekla da misli da jaz vem kolko ji pomenim in da zato ne rabi vsakic povedat, jaz pa sem ji rekel da vsak rad slisi to, tudi ona. Skratka mislim da sem ga pobiksal in ful se trudim da se vrnema na dobre odnose. Ze 2x sem se opravicil in je rekla da je ok in da se ne rabim opravicevat ce se tak pocutim. In ko jo vprasam ce je dobro rece da je malo cudna ker razmislja o nekih stvareh ampak da je ok. Sodec po njenih sporocilih se mi zdi da ni vse ok. Prosim vas pomagajte. Ne vem kaj naj naredim. Ona mi pomeni vse in jo res res ljubim.
Hvala!

Spoštovani Zmedeni28,

imate določena pričakovanja o partnerskem odnosu oz. glede partnerke, in če ta niso izpolnjena, se počutite razočarani, morda tudi užaljeni. Če se zmoreta pogovoriti o tem, kaj čutita drug do drugega, kako se počutita, in če bosta v tem tudi slišana, bosta našla neko ravnovesje v odnosu. Svetujem, da se bolj posvetite temi sprejemanja, da partnerko na nek način sprejmete takšno, kot je. Vsak je individuum zase. Nihče ne deluje in razmišlja tako, kot nekdo drug. Če vam veliko pomeni, da jo vsakič počakate na postaji in ji tako izrazite svojo naklonjenost, je to nekaj, kar je vaš izraz. Ona vam bo svojo naklonjenost izkazala drugače, z drugimi dejanji, besedami ali odnosom. Ker vas ne pričaka, še ne pomeni, da vas nima rada. Veliko raje izkoristita čas v dvoje za kakšne sprehode, druženja, veselje, saj bosta tako drug drugega postopoma spoznavala in okrepila vajin odnos. Srečno.

Barbara K. Novak, zakonska in družinska terapevtka www.bodisprememba.si tel. 031 30 90 60 FB: https://www.facebook.com/bodisprememba.si

New Report

Close