Najdi forum

Pozdravljeni.
S partnerjem sva poročena 7 let. Imava lep odnos in 2 krasna otroka. Partner je pozoren mož in dober oče, poskrbi za otroke kadar jaz kam grem nikoli ne godrnja, pomaga v gospodinjstvu. Zelo ga spoštujem, ne predstavljam si ob sebi koga drugega. A težava je spolnost. Plehko kot se sliši, vem, a mož se je v zadnjih letih precej zredil in to me žal zelo moti. In zato je privlačnost uplahnila. Ker se tudi sam zaveda, da to ni v redu, sem ga skušala motivirati na razne načine, od spodbujanja, do pisanja predlogov za obroke, “napodila” sem ga na bližnji hrib, šla z njim kolesarit, bila sem tudi bolj stroga in mu povedala, da se mi to ne zdi dobro (zdravo) predvsem zanj. A na dolgi rok nič ne učinkuje. Začne se truditi, kar traja 1 mesec potem se v službi pojavi nov projekt, dela je več in posledično manj časa za “zdravo življenje”. Jaz pa sem nezadovoljna sama s sabo, ker se v postelji izogibam odnosom in to me zelo žalosti. Prosim za nasvet.

Spoštovana Marija,

morda že veste, da je tudi hrana »hrana« za nezavedno umiritev čustvenega neravnovesja, kot tolažba za zadovoljitev nekih globljih neuresničenih potreb, za umiritev čustev, npr. strahov, negotovosti, nemira. Veliko ljudi s težkimi življenjskimi zgodbami je močnejše postave, pogostokrat v predelu pasu, saj jih »debelejša koža in/ali neprivlačen izgled navidezno varuje pred ponovno prizadetostjo, pred težjimi izzivi idr.«. Kot nek zaščitni plašč. Več o tem lahko najdete v različni literaturi. Morda je tako tudi pri vašem partnerju. Da ga situacije, s katerimi se sooča, predvsem občutki, ki jih ob tem doživlja, kakšni pritiski, nevede privedejo do tovrstne tolažbe, zaradi česar se zredi. A to je njegova pot, to je nekaj, do česar se bo moral sam dokopati. Vas zanima nekaj drugega.

Ob vaši zgodbi se mi poraja vprašanje: ali vas stik, bližina z vašim partnerjem na koga ali na kaj spominja? Se spomnite kakšnega dogodka ali situacije, ko ste se že tako počutili? Torej, kako se zdaj počutite ob vašem partnerju, kateri občutki in misli se vam vzbudijo ob njem, o čem takrat razmišljate, dobite kakšno zgodbo ipd. Morda je najbolje, da si zapišete, saj je pomembno, da najdete izvore za vaš odpor do partnerja. Zakaj vam določen izgled vzbudi odpor, morda celo gnus? Morda ste odrasli v prepričanjih, kako pomemben je izgled, videz, postava, prehranjevanje, v zastavljenih merilih, po katerih ste bili sprejeti, pomembni, opaženi. Ste se o tej temi s partnerjem že pogovorili? Če vaš partner ne ve za »težavo«, je tudi rešiti ne bo mogel. S poglobljenimi pogovori se vama lahko odprejo nove zgodbe, nove zamisli in nove možnosti. Izogibanje bližini dolgoročno ne bo pomagalo, kar vem, da veste, treba se bo neposredno soočiti z resnico in pogovori.

Morda dobite še kako idejo, usmeritev od ostalih udeležencev na forumu.

Srečno.

Barbara K. Novak, zakonska in družinska terapevtka www.bodisprememba.si tel. 031 30 90 60 FB: https://www.facebook.com/bodisprememba.si

je bilo podobno.Začelo me je tako motiti, da sem kar nervozna postala, ko je bil zraven. Kaj ga je postavilo nazaj? najljubše hlače. Niso bile več prav.Ker zelo nerad hodi po trgovinah, je bilo bolj simpl- shujšat. Pri nas je bil problem hranjenje po 21.uri, ma…kila banan, sendvič, sladoled, suho sadje…Parkrat je šel z mano mal v hrib, da je videl, da se je tudi tu mal upočasnilo pa bolj upehalo, pa se je spravil v red.Po kilah ne vem koliko je izgubil, zgleda pa bolje kot prej, še vedno pa ima 15 kg preveč…

New Report

Close