Najdi forum

Pozdravljeni!
Malo pred prvomajskimi prazniki sem možu, visoko funkcionalnemu alkoholiku (poročena sva 31 let) postavila pogoj: ali se gre zdravit ali greva narazen. Ne bom opisovala vsega pogovora, samo bistvo: predlagala sem, da gre za pol leta stran, potem bova videla (zdravljenje odklanja). Jaz sem se že več ali manj odločila, da ga nočem nazaj in to mu bom morala nekako povedati, vem. Res se je odselil, problem je zdaj ta, da me vsakih nekaj dni hoče videti, ker me pogreša. Meni ni do tega, vendar vseeno zelo nerada pristanem… Kako naj mu dopovem, da bi bilo bolje, če se ne vidiva?
Svetujte mi, prosim!

Spoštovani,

hvala za jedrnato pismo, tak bo tudi moj odgovor.

Bistvo svojega problema ste zajeli v stavku »Kako naj mu dopovem, da bi bilo bolje, če se ne vidiva?« Ta stavek ima namreč eno vsebinsko napako in bi se moral glasiti: »Kako naj SI dopovem, da bi bilo bolje, če se ne vidiva?«

Odgovor na TO vprašanje je preprost: Tako, da greste na zdravljenje kot večdesetletna žena alkoholika. Vso teorijo že poznate, manjka vam le še praktičnega odvajanja od zasvojenosti z moževim alkoholizmom.

Lep pozdrav,

Jana Lavtižar, spec. ZDT, zakonska in družinska terapevtka I [email protected] I 040/523-787 I www.janalavtizar.com

če je 31 let pijanc po moje jih bo še nadaljnih 31…
daj ga pred dejstvo ali ti ali alkohol in seveda največ 5 sekund,da odgovori
tudi sam sem to doživel v zelo zelo majhni obliki in sedaj po skoraj 20h letih mi ni žal,da sem izbral njo!!!
s tako osebo nimaš kaj dosti več,oprosti ma ne bo se spremenil,če se ni do sedaj…

New Report

Close