Najdi forum

Pozdravljeni sem 29letno dekle nikoli nisem imela resnega fanta.Želim si pa družino tisto pravo z možem in otroci.Zadnje čase se malo bolj pojavljam na straneh za zmenke je kar nekaj vabil sporočil.Odpišem se pogovarjam potem pa enostavno zablokiram in najdem neko napako zaradi katere fanta zablokiram.
Ne vem zakaj me je tako strah ,da ne morem it naprej ravno danes me je zvilo v želodcu ko sem videla sporočila …Nisem izobraženo dekle bojim se ,da bo fante to odbilo ne vem o čem se pogovarjati razen o delu
Hvala za vse odgovore v tej moji kači

Spoštovani,

presenečeni bi bili, ko bi vedeli, koliko ljudi bi reklo natanko tole: »Ne vem, o čem se pogovarjati, razen o delu,« pa se jim to ne zdi nič posebnega, kaj šele odbijajočega. In kar zadeva izobrazbo, je že tako, da na tem svetu živimo različno izobraženi ljudje in se zaljubljamo v bolj, manj ali enako izobražene. Človeku, s katerim želimo živeti, lahko ponudimo še toliko več od svoje formalne izobraženosti – pravzaprav vrsto lastnosti, ki so za odnos veliko pomembnejše.

Blokade, ki ste jih opisali, torej izvirajo od drugod. Morda prihajate iz družine, v kateri je delo najpomembnejša vrednota in se človekova vrednost meri po njem. Morda vam je okolica z besedami ali samo z zgledom pošiljala taka sporočila, da ste si ustvarili sliko o sebi kot osebi, ki je nezanimiva, ki nima v odnosu kaj dati. Ali pa je strah, ki vas zavira, posledica nezavednega prepričanja, da se vam v odnosu ne obeta nič dobrega. Ali pa kaj četrtega – in vsi odgovori so v vas, samo poiskati jih je treba, jim dovoliti, da neovirano priplavajo na površje.

Nič nenavadnega ni, da vas je prav zdaj želja po partnerstvu in družini še posebej močno nagovorila, saj ste v letih, ko človek pušča za seboj še zadnje ostanke otroštva in v življenju prevzema najodgovornejše naloge. Ste torej ob pravem času na pravem mestu. Želite si čim prej stopiti naprej, preseči nekoristna stara prepričanja in izpolniti svoje hrepenenje. Za to pa boste morali »tvegati« in sprejeti kako novo spoznanje – o sebi. »Tvegati« sem napisala v narekovajih, ker v resnici to ni nobeno tveganje, vendar se našim možganom, kadar se (zavestno ali nezavedno) oklepajo prepričanj, ki so jim v otroštvu vsaj na videz koristila, zdaj pa nas samo še omejujejo, ta sprememba zdi naravnost nevarna. Zavedeti se morate, da ste takšni, kot ste, že dovolj dobri, da ste lep človek, popoln v vsej svoji nepopolnosti. Da ste zanimivi in privlačni za nekoga, ki si želi živeti z natanko takšno žensko, kot ste vi. Predvsem pa, da ste dovolj dobri, lepi, zanimivi, pametni, privlačni v svojih očeh.

Za to pa bo potrebnega nekaj dela. Pa ne zato, ker ne bi mogli že jutri oditi na zmenek in se zaljubiti, ampak zato, ker je pred vami vse življenje in bi ga radi preživeli kar najbolje, kar najbolj osmišljeno. Če želite, me lahko pokličete, pa bova rekli še kaj več in kaj bolj konkretnega o tem, kako se tega lotiti, da se osvobodite svojih blokad.

Prijazen pozdrav,

Jana Lavtižar, spec. ZDT, zakonska in družinska terapevtka I [email protected] I 040/523-787 I www.janalavtizar.com

New Report

Close