Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Partnerska in družinska posvetovalnica saj sploh ne vem kaj naj si mislim

saj sploh ne vem kaj naj si mislim

MOJ partner se redno srečuje z možem svoje bivše ljubice. S to ljubico me je prevaral in sva šla skozi težko obdobje. Partnerju sem poskušala razložiti da takšna srečanja niso primerna saj ni očitnega spoštovanja do moža te ljubice saj jo je zvabil v posteljo. Drugače je partner ustrežljiv in prijazen vendar počne stvari ki me čudijo in mi niso logične. Nekak se ne more posloviti od tistih ki jim je skočil v zelje in zaživeti normalno življenje z mano. Ker to poćne razmišljam da bi ga zapustila .

Spoštovana idda,

vse je odvisno od vas oziroma od tega, kaj od partnerske zveze pričakujete. Partner ne more zaživeti normalnega življenja z vami, kot ste dobro zapisali. Človek se ne spremeni, če tega sam ne želi, in občutek imam, da je vašemu partnerju tako, kot je, čisto v redu; saj ste kljub prevari ostali z njim in zdaj prenašate še neko obliko nadaljevanja tiste zveze.

On ima pravico, da pelje svoje življenje, kot se mu zdi, vi pa imate pravico (in dolžnost do sebe), da poskrbite za svojega. Ali mislite, da si zaslužite partnerja, ki bi vam bil zvest? Ali se dovolj spoštujete, da vztrajate pri tem pogoju? Vendar ne s sedanjim partnerjem, razen če sta pripravljena na korenite spremembe na parterski terapiji.

Želim vam vse dobro, ker si čisto kot človek to zaslužite.

Jana Lavtižar, spec. ZDT, zakonska in družinska terapevtka I [email protected] I 040/523-787 I www.janalavtizar.com

New Report

Close