Najdi forum

Pozdravljeni,imam eno težavo če lahko tako rečem….se sprašujem ali imam res težave z sestro ali sem jaz postala drugačna ,starejša ali je problem v meni ali v sestri. Imam sterejšo sestro,ki v bistvu nisem nikol neki imela skupnega,je 7 let starejša od mene,no sedaj ko smo obe odrasle je najin odnos tako tako. Vsaj jaz tako čutim,nič posebnega,ne čutim tiste sestrske veze ki bi jo mogoče morala imeti. Ko sem bila še poročena(takrat sem živela pri starših),ko je bila hčera še majhna in sem takrat tud imela bolj občasne službe…(tega je že res dolgo nazaj) mi je non stop,od kar sem bila poročena,non stop pridigala o mojem možu,hčeri in službi češ naj si jo že enkrat najdem. To mi je tok najedalo živce,da ne morem povedat. Zdej nazadnje ko sem bila pri njej in sem ji tud sedaj jaz kej povedala recimo imajo psa in me zelo moti kako dela moja sestra s tem psom…in je blo vse narobe? Še vedno u vseh teh letih kadar jaz ji kaj rečem oz povem svoje mnenje,se skregamo. Kot da pa jaz nimam nobenega pojma kadarkoli kaj rečem oz povem svoje mnenje.tudi jaz bi imela veliko za povedat o njenem možu ampak nikol ji nisem rekla da mi ni ušeč.Ne vem zakaj mi je zdej to privrelo. Tok sem jezna nanjo da ne morem povedat. Mogoče sem napisala bolj brez repa in glave,ampak upam da me razumete.lp

Spoštovani,

problem je očitno v vajinem odnosu … Ta odnos pa ostaja na istih tirnicah kot nekoč, ko je bila razlika v starosti med vama bolj očitna. Sestra je prevzela vlogo starejše sestre, ki mlajši lahko »pridiga«, medtem ko mlajša starejše ne sme kritizirati. Nikoli si nista bili kdove kako blizu, zato tudi nista prišli do globljih pogovorov, ko bi se vprašali, zakaj je tako. In zato je tako še danes.

Če bi želeli kaj spremeniti, se boste morali poglobiti vase, v vajino primarno družino, poiskati odgovore na vse tiste zakaje. Preberite kako knjigo dr. Christiana Gostečnika (npr. Srečal sem svojo družino), v kateri nazorno opisuje vloge, ki jih v družini nezavedno prevzamejo prvi, drugi, tretji itd. otrok. Zelo zanimivo branje! Ozaveščanje vzorcev je torej tisti korak, ki vas bo pripeljal k novim spoznanjem, k ideji, kaj sploh želite storiti, in naposled k notranjemu miru.

Lepo pozdravljeni,

Jana Lavtižar, spec. ZDT, zakonska in družinska terapevtka I [email protected] I 040/523-787 I www.janalavtizar.com

hvala za odgovor….bom poiskala knjigo

New Report

Close