Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Krvne preiskave za alergije ali intoleranco na hrano

Krvne preiskave za alergije ali intoleranco na hrano

Živjo!

Imam par vprašanj za sotrpine oz vse, ki imajo kakršnokoli znanje s področja testiranja na alergije.

Ali kdo pozna v Sloveniji kakšno ambulanto oz center, kjer bi izvajali krvne preiskave za odkrivanje alergij ali pa intolerance na hrano (poleg Golnika)??? V tujini?

Je mogoče kdo med vami preizkusil test Food detective, ki se ga dobi v lekarnah in meri intoleranco na hrano?

Je še kdo med vami, ki je že bil na kožno vbodnih testih in obližih, ki mu niso nič pokazali, pa ve da nekaj s prehrano ne štima in se je za pomoč obrnil v tujino, na druge uradne institucije?Oz. kje je poiskal pomoč in si pomagal?

Hvaležna bom za vse odgovore.

Prijeten pozdrav,
Š.

Na vaša vprašanja mislim, da bi dobili odgovore. Pokličite št. tel. 031 393 272 sestra Margareta. Prepričana sem, da vam v ambulanti znali prisluhniti, predvsem pa pomagati pri odpravi alergij. Pišem pa iz lastnih izredno dobrih izkušenj ! Ne oklevajte, korajžno naprej in lep pozdrav !

Najlepša hvala Pepelka! Lep dan, Š.

nova
Uredništvo priporoča

krvne preiskave delajo povsod, se pa res zdravnik sam odloči kaj bo delal. po naši izkušnji,. alergologi nekako prisegajo na to, da težave v smislu alergij kažejo le kožni vbodni testi,……. no gastroenterologu dajo vedet, da je vseeno kateri test je pozitiven, saj ni nujno da sta oba, pa je to alergije, in prav tako ni nujno da test sploh kaj pkaže, če so težave je smiselna previdnost pri uživanju določene hrane.

ampak ko prideš k zdrvaniku moraš prit z t.i. dnevnikom, iz katerega je razvidno, kaj si jedel, pil in kaj se je zgodilo,….. da lahko po testirajo na tisto in sorodna hranila

Kožno vbodni testi in drugi alergološki testi lahko ne pokažejo nič. Intoleranca za hrano je lahko imunološko posredovana ali pa ne. Če gre za alergijo bodo testi lahko pozitivni, če pa ne pa pač ne bodo. To pa še ne pomeni da intolerance za hrano ni. Predvsem pa bi bilo pametno zabeležiti po kateri hrani se težave pojavijo, in jo izločiti iz diete.

Krvni testi so vsekakor bolj zanesljivi od kožnih, saj ti pogosto ne pokažejo nobene alergije. Moj sin je imel kožne teste vedno negativne, krvne pa pozitivne.

Če želiš na alergološko testiranje, ti mora osebni zdravnik dati napotnico. Lahko pokličeš dr. Vesno Vodušek v Dravlje, ki ima zasebno alergološko ambulanto (na koncesijo). Tam je ponavadi čakalna doba krajša.

Se pa popolnoma strinjam z Bedačkom Jurčkom, da so testi lahko negativni, pa še vedno obstaja intoleranca na določeno hrano. Spodaj lahko prebereš nekaj zanimivih prispevkov.

Moja alergija – lažni testi[/url]
Moja alergija – novi testi za odkrivanje alergij[/url]
Moja alergija – alergija in intoleranca na hrano[/url]
Moja alergija – kako ugotovimo alergijo na hrano?[/url]

Pozdravljeni

Moja iskušnja s testiranjem intolerance na hrano je zelo pozitivna. Na test me je napotil gastroenterolog, saj so bili vsi testi, ki jih je opravil BP in s food detective testom mi je bila potrjena močna intoleranca na kvas in na kravje mleko. Izločil sem pivo, pa vinski kis, pizzo….in začel kupovati kozje mleko in stanje je že po nekaj tednih bilo bistveno boljše.

Kaj je intoleranca na hrano?

Gre za nealergijsko preobčutljivost, ki je posledica ponavljajočega se negativnega odziva na hrano. Trenutno vzrok intolerance na hrano še ni poznan, vendar se ocenjuje, da za eno izmed oblik preobčutljivosti trpi 50 % ljudi.

http://med.over.net/clanek/vas-po-jedi-boli-trebuh/

Živijo! Mi lahko kdo pove, kdaj je smiselno testirat (krvno ali kožni vbodi) za alergene iz okolja in prehrano?
Moje težave niso hude. Prozoren izcedek iz nosa, ki je stalnica pozimi-nejbrž mraz in poslabšanje na pomlad, poletje). S kihanjem niti nimam težav-občasno, ko mi res nekaj pride pod nos. Imam pa dostikrat zamašenega, kar se v mlajših letih ni dogajalo.

Ne bi pa rada, da to smrkanje napreduje v kihanje, solzenje oči in koprivnico…

lp

New Report

Close