Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija živila brez laktoze

živila brez laktoze

Pri sinu so odkrili intoleranco na laktozo. Sedaj ne sme več uživati laktoze. Zanima me, kje kupujete oz. kje se dobijo v kateri trgovini živila brez vsebnosti laktoze (čokolada, piškoti, jogurti (sojinega ne mara), siri). Nimam časa tekati po trgovinah in brati vsako deklaracijo.

Hvala!!!!!

v šparu

Pri moji hčeri je isto; lahko poskusiš s kozjimi. Jaz kupujem sire v Leclercu, ostalih stvari pa je veliko v trgovini z zdravo prehrano na tržnici Koseze.

nova
Uredništvo priporoča

am ki si lahko kupim čokolade brez lakotze ?

pri intoleranci na laktozo LAHKO je JOGURT, ker je to fermentirano mleko.

piškoti pa res nimajo mleka. razen, če ni alergičen tudi na belo moko?

če si pametna na čokolado kar pozabite. ne bo nobene škode. in tudi čoko-lešnikovi namazi imajo veliko sladkorja in je dosti bolje jest domačo marmelado kot nutelo.

čokolada se dobi tudi v Mecatorju, narejena je iz riževega mleka, glej police bio oz . posebna prehrana alergiki ipd, čokolado držijo tudi v posameznih sanolaborjih npr. v Domžalah

Ljubljanske mlekarne imajo linijo brez laktoze (http://www.brezlaktoze.si/), te izdelke smo kupovali v Mercatorju, Tušu, Intersparu, uvožene izdelke dobiš tudi v Intersparu (oznaka Lactosefrei). Če gre samo za intoleranco na laktozo, ne za alergijo na mleko (oz. mlečne beljakovine), lahko vse te izdelke uživa in ni potrebno uvajati drugih vrst mleka. Pri ostalih izdelkih pač berite deklaracije, običajno piše, da vsebujejo oz. ne vsebujejo laktoze.
Če boste ostali pri sojinem mleku, predlagam Alpro (modra škatla).
Tudi moj sin je imel hudo intoleranco na laktozo (posledica močnih antibiotikov), nekaj mesecev je bil na strogi dieti, nekaj časa smo uporabljali izključno sojino mleko, nato omenjeno mleko in mlečne izdelke brez laktoze, na koncu pa smo postopoma uvedli nazaj kravje mleko in ga zopet uživa brez vseh težav.

Piškoti nimajo mleka, imajo pa maslo (mlečne beljakovine). Nekaj časa sem mislila da imam intoleranco na laktozo, a je test s krvjo pokazal, da ne smem niti tega, torej nič mlečnih beljakovin, adijo mleko in mlečni izdelki brez laktoze (torej tudi mlečni kruh ne).

Čokolada škodi, če je mlečna. V kolikor ima črna čokoalda vsaj 80% kakava, je ok.

živjo!

mojemu sinu so pred kratkim odkrili, da ima laktozo. sedaj so mu dali dieto brez laktoze in nevem kaj mu naj dam za jesti.
prosim če mi lahko date kakšen seznam kaj lahko je in kaj ne in ga po možnosti pošljete na moj gmail: [email protected]

hvala že v naprej in lep pozdrav!

Živjo Maja!

Spodaj imaš link od kuharske knjige. Vsi recepti so brez laktoze in tudi kako lahko določene nadomestke pripraviš sama.

http://www.carovnijaokusov.si/

kozji sir ima 7x več laktoze!!!!

kozji sir ima 7x več laktoze!!!!

Odvisno od stopnje intolerantnosti.. jaz nikakor ne prenašam mleka iz lj mlekarem.

Da je izdelek označen kot da je brez laktoze je ponekod v zakonodaji dovolj da je npr zgolj 80% brez laktoze.

no jaz sem alergična 100% tako da marsikaj odpade.

S časoma se navadiš na rastlinske izdelke. Tudi kalcij ni noben problem če ne uživaš mlečnih izdelkov.

drugače pa ima špar največ “brez” laktoze mlečnih izdelkov, pa miler in dm, mercator.. povsod je označeno 🙂

Izdelke brez laktoze lahko iščete pri znamkah Spar free from (mleko, maslo, jogurt, kisla smetana), Valsoia (sladoledi, jogurti, namaz), Minus L (številni izdelki, na voljo v Intersparu in včasih v Hoferju, kjer so cenejši), Misura Privolat, ki je brez mleka in jajc (rogljički in piškoti – v Intersparu sta 2 vrsti piškotov, rogljički pa so v trgovinah v Italiji), Ljubljanske mlekarne (mleko, jogurt in sir), Alpro (puding, jogurt, napitki), v Hoferju imajo še eno vrsto mleka brez laktoze, ne vem pa imena. V Italiji lahko dobite še več vrst mleka in napitkov.

Zanima pa me, če je kje kakšne trgovina v Sloveniji oz. bližnji okolici, ki prodaja več izdelkov Minus L? Trenutno najdem le mleko, sir, smetano, puding, čokoladno mleko in še nekaj malenkosti – kar je v Intersparu, izdelkov te znamke pa je precej več (http://www.minusl.de/minusl-produkte.html).

Če koga zanima, imajo po ta novem v Hoferju tudi sladoled brez laktoze in sicer Ljubljanske mlekarne vanilija+čokolada :)!

LAKTOZA je mlečni sladkor, kar pomeni da je v mleku. Od mlečnih izdelkov lahko uživa mleko brez laktoze ter jogurte. Ta mlečni sladkor s pomočjo kvasovk fermentira v kislino in zato je jogurt dobra izbira za Ca (kalcij).

pozdravljeni,
zanima me ali kvas vsebuje laktozo? od nekod sem izvedela da naj bi testo za pico vsebovalo laktozo, zanima me kaj torej vsebuje laktozo, kvas? mogoče moka?
najlepša hvala za vnaprej.
lp 🙂

Laktoza se nahaja v mleku in mlečnih izdelkih, ne razumem kako bi lahko kvas vseboval laktozo? Če vsebuje testo za pico laktozo, potem mlečni izdelek zagotovo dodajo

Lep pozdrav

Moja mami prav tako ne sme jest ničesar kar vsebuje laktozo, poleg tega pa je alergična tudi na tako imenovane plesni, ki se nahajajo v moki…. poskusila je piti mleko preb laktoze (od Ljubljanskih mlekarn, Z’Bregov, Zelene doline…) pa ji vseeno škoduje, pravi da jo želodec močno boli, tako da to mleko očitno vseeno ni tako nedolžno :/
Prosim, dajte mi svetovati, kje naj najdem/kupim kakšno stvar, jogurt ali mleko in da je res preverjeno da takim ljudem ne škoduje 🙁 smo čisto obupani…. prav tako ne prenaša sojinega mleka, pravi da se ji želodec obrača samo da ga zavoha 🙁

New Report

Close