Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija ATOPIČNI DERMATITIS

ATOPIČNI DERMATITIS

ŽIVJO!KOT ŽE VELIKO STARŠEV IMAMO TUDI MI DEČKA,KI JE STAR ŽE 4 LETA Z DIAGNOZO ATOPIČNI DERMATITIS.VELIKOKRAT SEM ŽE PISALA IN ŠE DO DANES NISMO NAJDLI ZDRAVILO OZ.KREMO S KATERO BI LAHKO SINU OLAJŠALI SRBENJE IN POPRASKANO KOŽO NA OBRAZKU,VRATU IN ROKICAH.MOREM POVEDATI,DA SMO POMOČ POISKALI TUDI ŽE DRUGJE IN NE SAMO PRI DERMATOLOGU IN ALERGOLOGU. TUDI V VRTCU SMO IMELI PROBLEME,KER NOČEJO SODELOVATI Z ZDRAVLJENJEM,KER PRAVIJO,DA ONI NISO ZDRAVSTVENA USTANOVA AMPAK VZGOJNO VARSTVENA USTANOVA.ŽIVIMO ŽE OD 5 MESECA S TO BOLEČINO IN ZNOVA IN ZNOVA ME BOLI SRCE,KO VIDIM SVOJEGA OTROKA KAKO TRPI IN MU NE MOREMO POMAGATI.SPRAŠUJEM ALI JE MORDA ŠE KAJ, KAR BI LAHKO POMAGALO NAŠEMU MALČKU.ČISTO SMO ŽE IZMOZGANI KAR SE TIČE TEGA.HVALA ZA VAŠ ODGOVOR.

MAMICA Z BOLEČIM SRČKOM

na forumu za nosečnost sem prebrala, da pomaga kamagel in fenistil gel.
Meni osebno pomaga mrzla voda. Ko me ful začne srbeti, dam roke pod mrzlo vodo in pustim nekaj časa.
rbenje se ustavi za nekaj ur…

Mleko in krema Exomega od A-Derma. Se dobi v večjih lekarnah za atopični dermatitis in meni odgovarja, ker suho kožo ne le vlaži, ampak pomirja srbenje in vzpodbuja obnovo kože. Od otroštva sem preizkusila že vrsto krem, na recept in teh iz drogerij, a je ta edina, ki mi olajša srbenje, a le ob redni uporabi, 2×dnevno in še vmes, če je potrebno. Poskusi, krema je naravna z vitaminom B3 in Omego 6.

nova
Uredništvo priporoča

Popolnoma Te razumem, ker smo to kalvarijo sami dali skozi. Tri leta trpljenja otroka in nas z neznosnim srbenjem in praskanjem. Ni je stvari, ki je ne bi probali dati na kožo. Toda težava je izhajala od znotraj. Ko smo sanirali problem od znotraj z bioresonančno metodo in potom te ugotovili, kaj telesu ne paše, smo tudi srbenje kože odpravili.Želim, da čimprej odkrijete vzrok srbenja,ker to je nekaj groznega in se mi vsi otroci, ki jih to doleti strašansko smilijo.
Lp

ZDRAVO MILOJKA!
PROSIM,ČE MI NAPIŠEŠ ČIM VEČ,KAJ VSE STE NAREDILI ZA ATOPIČNI DERMATITIS.KATERE TEŽAVE SO VAS PESTRILE OD ZNOTRAJ?KAJ SE JE DOGAJALO Z OTROKOM?KAJ STE DOSEGLI PRI BIORESONANČNI METODI?KJE STE BILI IN PRI KOMU?PROSIM,ČE MI RESNIČNO NAPIŠEŠ STVARI,PA ČEPRAV SE ŽE S TO STVARJO BODEMO 4 LETA,A SKORAJ BREZ USPEHA.

LEP POZDRAV

Omenjate težavo, ki je izhajala od znotraj. Kakšna težava pa je to bila? Koliko časa pa je trajalo vaše zdravljenje?

Tudi mi imamo seveda enake probleme s kožo. Zdaj hodimo na bioresonanco, pa je koža še veliko, veliko slabša. Držimo se diete – izogibamo se hrane, ki naj bi hčerki škodila… vendar kot pravim, koža je še slabša. Je pa res, da zdaj zdravimo kandido. Kvasovke so ugotovljene tudi v bolnici. Naredili smo kuro z Daktarinom. Na bioresonanci pa še naprej zdravijo kandido in podpirajo ostale organe. Jetra ima zelo obremenjena. Terapevtka nas/me ob obiskih nekako potolaži, vendar, ko smo doma in postavljeni pred dejstvo, da spet in še bolj srbi, sem spet na tleh. To slabše stanje se vleče že dobra dva meseca. V bistvu jo že mesec dni skoraj vsak dan namažem z advantanom v belobazi. Vsakič me boli srce, vendar mi ne preostane nič drugega. Je pa res, da smo imeli do sedaj le 4 terapije, ker je vmes hčerka pristala v dermatološki bolnici (zaradi takšnega poslabšanja), pa še staknila je virozo. No in danes je spet prehlajena…

ZDRAVO MARCIPANA!
RAZUMEM TVOJ OBUP,KER TUDI MI PREŽIVLJAMO ISTE TRAVME KOT VI.TUDI SINA ZELO SRBI IN SE VEDNO PRASKA IN VSAKO JUTRO KO VSTANE IMA OKROG VRATU KRVAVO IN KO PRIDE IZ VRTCA IMA TUDI KRVAV OVRATNIK IN SEVEDA TUDI PO OBRAZU JE ENAK.VČASIH IMA VEČ VČASIH PA IMA MANJ
VIDNE “fleke”.ODVISNO JE TUDI OD VREMENA IN OGROMNO OD LETNEGA ČASA.ČE TE BO ŠE KAJ ZANIMALO ME VPRAŠAJ MOGOČE PA TI BOM LAHKO KAKO POMAGALA SAJ VEČ GLAV VEČ VE IN TUDI JAZ SEM ZELO VESELA ČE MI DA KDO ŠE KAKŠEN DRUGI NASVET.

LEP POZDRAV

Pozdravljena Deček 🙂

Kaj sinu držite kakšno dieto? Ima mogoče dokazano alergijo na kakšno hrano? S čim ga mažete? Ali uporabljate kortikosteroidna mazila in če jih, koliko časa že? Ali mu dajete kakšen sirup proti srbenju in če mu, koliko časa že? Ima fleke ali izpuščaje še kje drugje po telesu? Ponoči spi? Ali fleki kdaj sami od sebe izginejo? Ste kdaj poizkusili z bioresonančno terapijo? Kako vse skupaj prenaša sin in navsezadnje kako vi?

Kako je z nami sem že zgoraj opisala. Mene pa predvsem skrbi, ker je njena koža iz dneva v dan slabša. Nikoli nič ne izgine samo od sebe. KO jo fajn in večkrat namažem z advantanom je koža v redu, vendar le za največ en dan, potem pa počasi v drugem dnevu koža spet začne rdeti in srbeti. Z advantanom jo mažem že par mesecev, zadnji mesec že skoraj vsak dan. Sirup pijemo že leto dni. Imamo dieto. Za vlažnost kože skrbimo…… Zaradi dolgotrajne uporabe advantana nam je dermatologinja predpisala Elidel. Zdaj imamo spet samo advantan.
Zanimivo pa je, da ima po rokah in nogah rdeče fleke. Po obraz bolj suho in rdečo kožo, po vsem telesu pa se selijo rdeče pike z belim mehurčkom na sredi (enkrat po hrbtu, drugič po trebuhu, enkrat po nogah ali po rokah, enkrat povsod). Vse to pa srbi. Da se ne spraska do krvi ima roke vedno povite (z gazo in mrežico), na pižamo sem ji našila dolge rokave, ki so na koncu sešiti skupaj. Čez noge ima hlače. Ponoči ne sme biti pokrita, ker je potem še slabše. Jaz pod kovtrom, ona pa ledena v svoji posteljici.
Hrano sem že izločevala, pogruntala nič. Alergije na hrano ji na alergološki niso potrdili.
Še vedno upam, da bo enkrat boljše, vendar mi ob slabih dnevih to upanje nekam uide.

Mater se vedno razpišem.
lep dan

saj vem ,da ste že verjetno vse poskusili,pa vseeno-ste poskusili kopat v hrastovem lubju,naš sicer ni imel zelo drastične kože razen pod koleni-nam je pomagalo.smo tudi mislili ,da je hrana, pa je pokazalo samo pršico.ste šli na bicom-nam je pokazalo alergijo na sintetiko in tudi drži, ker mu ničesar ne smem dat na golo kožo-vedno prej žabe 100bombaž.tudi po mehčalcu ima takoj pike-ga ne uporabljamo.pokazalo je tudi alergijo na vse začimbe,pesticide.se izogibamo tudi konzervansov,svinjine,paštet,salam,čokolade, ker baje vse to slabo vpliva na atopično kožo.tudi sama mažem še občasno z advantanom, če se pojavi kak flekec, drugače pa je pri nas dosti bolje.fenistil kaplice smo devali, če že ni umirilo srbež je pa rekla alergologinja, da malo uspava,ker tudi nismo veliko spali ko se je čez noč praskal.tudi linola fet kremo sem kupila in ga še sedaj občasno namažem da nima suhe kože.

Jaz pa totalno odsvetujem linola fett. Sva jo imeli od rojstva najprej zaradi krast, ki jih je imela po celem obrazu, in pridelali alergijo na arašide. Ima namreč notri arašide.

Za ritko sva uporabljali mazilo z mandljevim oljem in pridelali alergijo na mandlje.

Stara je 15 mesecev, je 3 živila in ima kožo po obrazu katastrofalno, včasih je ok obdobje, potem pa je cela marogasta, rdeče nabrekle pikice, zadnje čase po telesu rdeči fleki z belim gnojnim mozoljčkom na sredini, brez Fenistil kapljic sploh ne gremo spat, ker potem pa res nič ne spi in se praska ful.

Ko je kriza, ji najbolj pomaga, da gre ven za dve uri, je potem za pol boljše, vsaj za nekaj ur. Pa skopam jo vsak večer, drugače se ponoči razpraska, odkar jo kopam res čisto vsak večer v izključno vodi brez mila, malo boljše spi, je ne srbi toliko. Krema na pomaga nobena, če je kriza, damo Advantan, da se vsaj malo umiri, ampak itak je čez dva dni isto. Ne pije ravno veliko tekočine in ko je res kriza, jo nafilam z vodo če hoče ali ne, in je bolje. Čaja ne pije, tudi na šipkovega se stanje poslabša takoj.

Tako je stanje na dieti s polento, bučkami in zajčkom, vse kuhano, bučke brez lupine, polenta bio (Alnatura). Če probamo košček kakega novega živila, faše sluz v blatu, nitke, neprebavljeno, drisko, koprivnico in se spraska do krvi, zato ne prakticiramo več uvajanja.

Res mi je hudo, ko vas berem. Tudi pri nas imamo dva alergika ampak smo ju nekako spravili v red s strogo dieto. Koza ni popolna ampak ne potrebujemo vec skodljivih krem.
Po nekaj letih mazanja z vsem moznim smo koncno nasli kremo, ki resnicno pomaga. Na zalost je v Sloveniji se nisem nasla. Mislim pa, da jo lahko narocite na spodnjem linku, kjer si lahko tudi preberete katere sestavine ima. Nic skodljivega, priporocajo jo tudi za dojencke in nosecnice. Prva krema, ki jo z veseljem mazem in koza se vidno popravlja. Ni poceni ampak resnicno priporocam !

Adelaida, mene pa zanima če ste kremo kupili preko spleta oz. kakorkoli drugače.

Hvala že vnaprej za odgovor

Kupila sem jo v Londonu, v trgovini Fresh and Wild(www.freshandwild.com).
Na kremi je napisana spletna stran, ki sem jo pripela zgoraj. Verjetno so postni stroski se kaksnih dodatnih 5 funtov.

Linola Fett je tudi moji hčeri pridelala alergijo na arašide, zato je že dolgo ne uporabljamo in alergologi to vedo.

Pri AD je potrebna stroga in dosledna nega; tuširanje vsak večer nato pa še na vlažno kožo intenzivno nanesti mazilo za nego po celem telesu – mi uporabljamo Unquentum Emolliens, ki ga dobimo na recept. Mažemo pa se tudi zjutraj.

Za “flekce” je najboljše, da se jih v zagonu tanko namaže z Elocomom ali podobno in se ne čaka, da jih je še več.

Tako mi prakticiramo in naša punca ima zelo lepo kožo (pri alergologu in dermatologu je vedno pohvaljena :)) Kljub alergiji na vse živo!

Zanima me, če katera še prakticira Protopic? Namreč, v začetku januarja smo na alergološki dobili recept in nasvet naj ga pozimi uporabljamo…

Uživajte na sončku…

Lp, T.

Res je. Vse to smo že probali oziroma še počnemo. Prašek na polovico, dvojno ispiranje, nič mehčalca, nič volne in sintetike. Ne uporabljamo mil, le vodo. Čeprav na alergološki niso potrdili alergije na hrano, so jo na bicomu. Zato ne uživa nič mleka in ml.izdelkov, pšenice, jajc, svinjine, konzervansov, sladkorja, paštet, salam, začimb, medu, citrusov, paradižnika, paprike, umetnih sladil, umetnih barvil. Pa še kaj bi se našlo. Po vsem telesu jo 3x na dan mažem z negovalnimi kremami (smo jih kar že nekaj probali, pa sem na koncu še najbolj zadovoljna z olivnim oljem v belobazi), po rokah, nogah in obrazu non stop.
Nekaj časa je imela tudi problem z blatom, nekaj časa driske, potem zaprtje. Zdaj se je to uredilo. Moram fajn potrkat.

Res ne vem kaj naj bi še počela. Včasih se mi zdi, da sploh ni problem v hrani. Kot, da se nekaj dogaja v njej in to bruha skozi kožo. Na dermatološki in bicomu so pogruntali, da ima preveč kvasovk oz.kandide. Zdaj to zdravimo.
Ja in tudi moja pikica noče piti. Razen pred spanjem čaja, preko dneva spije za slab kozarec tekočine (pa še za to se moramo fajn potruditi).

ne vem ,tole pogosto kopanje meni osebno ni všeč,ko smo se pri nas kopali s hrastovim lubjem sem ga na dva dni ,sedaj ko pa je bolje pa se kopava enkrat tedensko,saj tako mali otrok ni umazan-ker je voda klorirana, se mi zdi da to ni v redu za kožo ,ki potem rabi en čas da spet vspostavi svoje ravnovesje, kljub temu da ga namažeš.bom vprašala kaj misli Tanč na pediatriji o pogostem kopanju.

Tudi mi rajsi tusiramo otroka vsak drugi dan, ker jima voda se bolj izsusi kozo. Kadar pa se kopata v kadi, jima moram vedno dodati kaksno zdravilno kopel, trenutno Aveeno Baby, ki je iz ovsa ali pa kar olivno olje.
Drage mamice, resnicno upam, da bodo nekega dne vsaj nekaj od teh alergij enostavno prerasli. Do takrat pa pogumno naprej !

Morda se vam vsakodnevno tuširanje ne zdi najboljše, ampak jaz sem se posvetovala z alergologinjo in dermatologinjo.
Vsakodnevno tuširanje je za AD pomembno, vendar je treba še na vlažno kožo intenzivno nanesti mazilo za nego in ne na grobo brisati kože.
Moja hči se zelo poti in pot ji povzroča izpuščaje – zato ima najslabšo kožo na lasišču povsod drugje pa mehko in nežno.

Se strinjam z Adelaido – upam, da bodo čimprej prerasli… pa če ne prej vsaj v puberteti 🙂
Lp, T.

res je pomembno vsakodnevno kopanje, da koža dobi vlago vendar je potrebno uporabiti losjon za telo da to vlago zadrži

pri nas uporabljamo AVENE TRIXERA KREMO IN KOPEL in se nam zaenkrat zdi najboljša

HOJLA MARCIPANA!
MOJ SIN NIMA NOBENE DIETE,KER SO BILI VSI TESTI NEGATIVNI IN SE TESTIRAMO ŽE 4 LETA.JAZ OSEBNO MENIM DA PRI NAS NE GRE ZA HRANO AMPAK ZA DRUGE DEJAVNIKE,KI VPLIVAJO NA ZIMO IN NA CENTRALNO.NAMREČ MI IMAMO TE TEŽAVE PRETEŽNO POZIMI(poleti skoraj čisto izginejo),ZATO MISLIM DA TUKAJ NI VZROK PREHRANA.TRI LETA GA ŽE MAŽEM Z NEGOVALNO KREMO(probali smo že z:-ADVANTAN
-LOCOIDON
-ELIDEL
-PROTOPIC,KI PA JE NABAVA TE KREME SAMO V AVSTRIJI IN AMERIKI…..
TUDI MI IMAMO SIRUP IN GA PIJEMO ČEPRAV JE MOJE MNENJE,DA ČISTO NIČ NE OBLAŽI SRBENJA,KER SE ŠE VEDNO”FULL”PRASKA KO GA SPIJE.

EN LEP POZDRAV

New Report

Close