Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija alergija na aptamil ali na kravje mleko?

alergija na aptamil ali na kravje mleko?

Hja, je pa že kar več kot dve leti odkar sem nazadnje pokukala na med.over.net. Družina se je povečala za še eno pikapolonico, ki je zdaj stara malo več kot pet mesecev in ji ravno začenjamo uvajati prvo netekočo hrano. In tukaj je moj “problem”, ali pa samo paničarim. Namreč: za prvo netekočo hrano je dobila riževe kosmiče (milupa) z aptamilom. Nekaj žličk. Naslednji dan pa je bila čisto pikasta – drobne pikice, kot od šivanke, po celem telesu (osip?), razen po obrazu. Peljala sem jo k zdravniku, ki pravi, da je morda alergična na kravje mleko in predlaga, da ko ji osip izgine, poskusimo še enkrat. Če je alergija, bo nova reakcija dosti hujša.
Zdaj pa vprašanje: ali je lahko alergična na kravje mleko in se alergija pojavi šele zdaj, kljub temu, da jo dojim že pet mesecev in ob tem uživam vse mlečne izdelke? Res je, da samega mleka praktično ne pijem, ker ga ne maram, jem pa ostale mlečne izdelke in mleko uporabljam skoraj vsak dan pri kuhi. Pa doslej ni bilo nobene reakcije. Je lahko kriv prav aptamil? Ali naj poskusim kakšno drugo prilagojeno mleko? Bojim se ji dati ponovno aptamil, ker me je strah reakcije… Korenčka pa ne mara :):(
Vnaprej hvala za odgovore.

zaskrbljena pikalonica

Možen je pojav šele sedaj. V telesu najprej pride do senzibilizacije (čisto laično: telo se šele “odloči”, da bo postalo alergično na nekaj), v ponovnih stikih pa pride do pojava alergije. Zato tudi izraza atopik in alergik nista istega pomena. Ljudje tudi zmotno mislijo, da so dobili neko alergijo po neki zadevi, ki so jo PRVIČ užili. Ne, telo se je najprej moralo senzibilizirati, šele pri ponovnem ali ponovnih vnosih pa odreagira z alergijo oziroma kožnimi spremembami v tem primeru. Nasvet je dober, ko prenehaš z alergenom, se zadeva umiri. Ko ga ponovno uvedeš, se alergija ponovno pojavi. Diagnoza je tu. Brez zbadanja.

vsem ki se soočate s težavami rdečih ličk, suha razdražena koža, otroka srbi, če slučajno uporabljate Apatmil vam lahko iz svojih izkušenj povem da je pri nas ravno on povzročal probleme, seveda si nebi nikoli mislili ampak smo “za foro” poizkusili z drugim mlekom -babylove DM, in lej ga zlomka stanje se popravlja.seveda so posledice aptamila še vedno vidne, ampak počasi naš malček dobiva lepo kožo. Samo toliko o tako priporočanem dragem aptamilu

New Report

Close