Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Sledi mleka v hrani

Sledi mleka v hrani

Pozdravljeni,
trenutno sem na dieti brez mleka in ob tem se mi postavlja nekaj vprašanj. In sicer, kaj pomeni da so sledi mleka (včasih tudi česa drugega) v hrani. Se taka stvar lahko uživa ali ne. Prav tako me zanima kako je z uživanjem salam, ki nimajo napisane vsebnosti mleka. Ga res ne vsebujejo ali se skriva kje drugje.
Lep pozdrav.

Vprašanje, zakaj si na dieti,ali samo mleko ali vsi mlečni izdelki,to je žal tako,da si niti misliti ne moreš kje vse je skrito mleko in vse kar je mlečnega,če imaš striktno dieto se moraš s kom posvetovati,ker moraš izločiti veliko izdelkov iz prehrane in jih nadomestiti,srečno.

Pri sledeh je ponavadi tako, da gre za možnost, da so v določeni hrani, lahko jih pa tudi ni. Štos je v tem, da različno hrano delajo z istimi stroji in tako od enega izdelka lahko pride nekaj sledi v drug izdelek. Ni pa nujno. Če se moraš izogibati tudi hrani, ki lahko vsebuje sledi mleka, pa je odvisno, zakaj si na dieti. Če gre za hudo alergijo, potem je to vsekakor smiselno. Če je nekdo recimo močno alergičen na arašide, lahko umre, če poje košček čokolade, ki vsebuje le sledi le-teh. Glede salam pa ti ne vem svetovati, ker se jih sama s hčerko izogibam preventivno zaradi vseh konzervansov in ostalih dodatkov. Mi vsaj ni treba raziskovati, če vsebujejo mleko 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Lahko,ti povem,katera salama nima niti svinjskega mesa,niti mlečnih maščob in beljakovin,niti kazeina. To je POLI salama od Perutnina Ptuj. Ima oz.skoraj nima nobenih aditivov. Od salam najbolj ” VARNA “. Hrenovke – GOLICA brez ovoja. Ker je umeten ovoj in ni govej. Mogoče tudi teletine in govedine ne smeš oz.nočeš uživati.
Mlečne stvari oz.mlečni izdelki so tudi v paštetah. Lahko si kupiš zeliščno pašteto v tubi od firme Granovita. Odlična je. Tudi v kruhih in žemljah so mlečne stvari. Jej Martinov kruh od Žita.
Res pa je,da je bistveno težje za nekoga,ki absolutno ne sme priti v stik z mlekom, kot pa če se sam odločiš in ti ni treba tako izrecno paziti na hrano.
Upam,da sem ti kaj pomagala.

lp od mame-alergika

No, vprašanje je še ali je občutljivost na mleko ali laktozo. Naš dečko je na laktozo, torej se mora izogibati temu, poleg tega pa še sirotki in kazeinu. To je isti povzročitelj.

Midva z mojim škratom sva tudi na dieti brez mleka in brez mlečnih izdelkov, ne sme jesti nobene salame, hrenovke niti paštete – edino turistično/ribjo pašteto, taka navodila sva dobila pri alergologu.
Če piše v sledeh pa so ti tudi že ostale odgovorile….

srečno

Postanite vegani, pa ne boste imeli problemov s takšnimi stvarmi. Poli pa je sramota za Slovenijo. Da ne govorimo o ljubljanskih mlekarnah in celjskih mesninah. Klanje, samo klanje in mučenje živali. Fuj, fej.

New Report

Close