Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Nujna pomoč življenje z niklom

Nujna pomoč življenje z niklom

Pozdravljeni,
Stara sem 25 let. Alergija na nikelj se mi je pojavila pred tremi leti. Kaže se na očeh-veke, vrat, dlani, … Najprej se mi naredijo vodne akne, počijo to neznosno srbi in na koncu je videti kot luskavica, koža pa je trda in negibna. Ko vse izgine se mi zopet pojavi ampak vse skupaj še poveča. Lepo prosim če mi lahko bolj natančno napišete kje vse se nikelj nahaja in kako se ga znebiti, če se ga sploh da. K demartologu ne grem več ker pravi da morem s tem živet jaz pa sem ostala brez službe, ker ne moram narediti zdravniško spričevalo.
Imela sem okoli 5 različnih tablet prav tako krem, samo rezultatov ni bilo. Dogajalo se je to kar sem napisala na začetku. Sedaj imam tablete in kreme na bazi aloe vere.
Hvala za razumevanje.
LP Renata

poskusi uporabiti še kremo in eterično olje t3, meni neverjeno pomaga pri izpuščajih, oba izdelka sta od firme just, švicarska firma, naravna zelišča.

lp

Iz priloge k epikutanim testom:

“Nikelj lahko vsebujejo nikljeve kovine in zlitine, npr. okrasni držaji, proteze, inštrumenti, ure, zaponke, nerjaveči jedilni pribor, kopeli v galvani, cement, pralni praški, umetna gnojila za sobne rastline, keramični izdelki, barve in glazure, sredstva proti rjavenju, katalizatorji v kemični in plastični industriji, vložki za čevlje, fotopapir, umetne smole, zelena barva, rezilna olja, konzervirana hrana.”

Vsemu temu se je najbrž nemogoče izogniti, večini pa že. Veliko uspeha.

Pozdrav,

leni

nova
Uredništvo priporoča

Oj. Imaš mogoče tudi prilogo o disavi in disavi+? Fragrances? Jst imam alergijo na nikelj, formaldehid in obe disave.

New Report

Close