Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija specifični IgE

specifični IgE

Pozdravljene

Naš sinko ima naslednji izvid: specifični IgE na kravje mleko 2.68 kU/L (razred 2), na jajčni beljak 2.90 kU/L (razred 2).

Ne vem pa kaj to pomeni, druge govorite o celokupnem IgE. A je to isto? Sem namreč že 3 mesece na strogi dieti in se mi že “frka” – ker ga še dojim. Danes sem dobila kopije izvidov, prvič sem jih namreč pustila pri pediatrinji. Zanima me namreč kaj ve mislite ali s temi izvidi lahko kaj pregrešim da pojem kakšen jogurt ali sladico?

Prosim za kakšno tolažilno besedico!

lačna

Pozdravljena,
število celokupnih IgE-jev kaže na povečanje imunoglobulinov in s tem na prisotnost alergenov. Ponavadi v izvidu napišejo tudi vrednost celokupnih, ni pa obvezno.
Glede na to, da je meja vrednosti spec. IgE-jev 0,70 kU/L ti svetujem, da ostaneš na strogi dieti in se ne pregrešiš. Sama sem bila na dieti od Eminega tretjega meseca pa do njenega trinajstega meseca, ko sva se prenehali dojiti. Če misliš, da diete ne zmoreš (jaz sem zelo shujšala) prosi naj ti odobrijo Pregomin in prenehaj z dojenjem.

V tolažbo naj ti bo, da so sojini izdelki (skoraj) tako dobri :)))

lp, TT

ps: poišči si recepte, ki jih je predstavila KarmenM…. čudoviti so!!!!

Nekaj na temo testiranj in IgE jev

Sicer pa dieta pomeni da dolocenih stvari ne smes jesti, torej ce je sin alergicen na mleko in jajcni beljak, tega ne smes jesti, zelo preprosto.

nova
Uredništvo priporoča

katarinca, ne morem ti dati sladice, pač pa le kakšno tolažilno besedo. Nisi sama in verjemi, to delaš za tvojega sinka.
Tudi jaz sem že mesec in pol na dieti. nekako sem to že sprejela in mi ni več tak problem. Včasih bi sicer še umrla za košček čokolade, pa se ne pregrešim, ker vem, da ne bi mogla nehati.
Poskusi zdržati, boš videla, da bo šlo.

Plamil Mint Chocolate (Non dairy and Gluten Free)…
Dobi se v vseh večjih hipermarketih, na dietnih policah…
Sem se med 9 mesečno dieto sladkala z njo…zdaj se sladka hči (alergija na mleko, jajca, če naštejem glavne…)
Preverjeno tudi v dietni posvetovalnici…

Je primerno draga, vendar pa presenetljivo dobra (pa mi vsi sojini izdelki in riževo mleko sploh niso dišali…)

lp,
😀

Potrdim tisto o čokoladi (mentolovi) – naš tamal jo obožuje. Dovoljene so tudi kakavove politanke od Schar-a (naš ima tudi celiakijo), so odlične!

pozdarvljeni, imam sestricno staro 11let s zelodcnini tezavami in je pred kratkim bila na pregledu zarad teh tezav… dobili smo nazaj rezultate
Specificni IgE Screening:
-korenje ;zelo nizka stopnja protiteles(1razred)

hvala

New Report

Close