Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Nasveti -alergija na sonce

Nasveti -alergija na sonce

Če bo komu v pomoč, ponujam nekaj nasvetov, ki so sad dolgoletnega mučenja z alergijo na sonce.
Dva dneva pred odhodom na morje začnite jemati Claritine ali kaj podobnega, na morju pa disciplinirano poležavajte izključno v senci – sonce naj vas vidi samo med plavanjem. In še dobra plat – prvi teden boste sicer mlečno beli, po kakih štirinajstih dneh pa boste imeli lepo, nepožgano barvo, ki bo trajala skoraj do zime in se ne bo grdo luščila
In še to: če lahko, pojdite na morje septembra, ko sonce ni več tako močno, morje toplo, gneče že zdavnaj doma na delu, cene ugodnejše, ljudje prijaznejši – skratka veliko lepše je.
Ta alergija navsezadnje sploh ni nič slabega:)

Sama se izogibam tabletam proti alergiji, ker sem po njih obupno zaspana. Pijem pa poleti vedno kalcij, in tudi do neke mere pomaga. Za tisti čas, ko plavam, se pa (20 minut prej) na debelo namažem z otroškim mlekom za sončenje od nivee – če se ne, je tudi tiste pol ure v vodi dovolj, da sem po hrbtu gobasta. Najboljše “zdravilo” pa je, tako kot praviš: senca. Za na sonce pa obvezno majice z rokavi in pokrivalo na glavi.

Pri alergiji na sonce zelo pomagajo Justove kreme za sončenje ki so res ene boljših in so naravne – planika, grizdne pečke, izvleček kvasa, aloja…. ,. Že precej ljudi ima z njimi dobre izkušnje, in treba se je začet mazat že nekaj časa pred morjem da se spodbudijo kožne funkcije. Jaz sem začnem z njimi mazat -vsaj po obrazu že zgodaj spomladi, takoj ko se spravim na kolo in odkar to uporabljam (kakih 5 let) nimam težav ne z zagorelostjo, ne z opeklinami (pa tud z gubicami od sonca ne), ne z alergijami .

Drugače pa seveda je treba delovati na tem da se okrepi imunski sistem, alergije so avtoimunske. Meni so vse alergije izginile po jemanju Fhesa -o tem sem že pisala , ne takoj , ampak po 3 mesecih jemanja, čeprav v bistvu to ni bil moj cilj s Fhesom. Očitno se je imunski sistem tako popravil, da so tudi alergije izginile (bilo pa jih je kar precej – seneni nahod, alergija na perje, na mačke, konjsko dlako, hišni prah , jagode, orehi… pa najbrž sem kej pozabla).

nova
Uredništvo priporoča

Draga Rina9,

ali lahko malo obširneje razložite, kaj je to Fhes?

Draga Jožica,
ja, tablete so nekdaj res povzročale zaspanost, od Claritina in še enih, ki so na voljo brez recepta, pa človek ni zaspan. Jaz jih enkrat na leto pač vzamem – doslej je bila to edina stvar, ki je kaj zalegla, če pa bom odkrila kaj boljšega, se bom tabletam z veseljem odpovedala.

Moje tablete niso od nekdaj, ampak od pred kartkim. Pa sem ljub temu zaspana po njih.

Odkar pred dopustom dvakrat za 10 minut obiščem solarij, nimam z alergijo nobenih problemov. Prej mi ni pomagal noben Claritin, pa tudi senca ni bila zanesljivo orožje. Skratka, pri meni deluje.

Meni pa povzročajo alergijo pri sončenju ravno različne zaščitne kreme. Na začetku je v redu, zaščititi se je nekako treba, če si vsaj malo časa na soncu. Po določenem času pa se mi pojavijo mali izpuščajčki, kot eni mozoljčki, le da se jih ne da iztisniti. Zdaj se soncu izogibam, mažem se zelo zelo malo in se izpuščajem večinoma izognem.

Pozdravljene, sotrpinke! Tudi jaz sem v mnogih alergijskih sezonah kar nekaj prispevala v blagajne raznih proizvajalcev zaščitnih in protialgerijskih krem, napitkov in tablet, ampak brez srbenja je nisem nikoli odnesla. Sem pa poskusila z Braunemon kapuslami, kakšne dva ali tri tedne pred odhodom v vroče kraje. Tisto poletje je bilo še najbolj blagodejno, ampak potem sem brala in slišala o strašnih stranskih učinkih Braunemona. Me prav zanima, če katera kaj ve o tem?

lp
Modra

Zdravo!

Jaz sem slišala samo to, da 6 mesecev po jemanju Braunemona ne smeš zanositi, in ne 3 mesece kot piše v navodilih, saj se pri otroku pojavi ne vem kakšna barva kože ( rumen? ).
Sama sem tudi alergična na sonce? ali na vročino ne vem katera kombinacija. Poiskusila sem že marsikaj od tablet Claretine, ki pri meni niso imele nobenega učinka, do inekcije ( ne vem kaj sem dobila) po kateri res nisem imela alergije, vendar so mi vsi svetovali naj jih več kot 1X letno ne jemljem, oz. sploh ne uporabljam če ni nujno potrebno ker so…. ne vem kaj. V glavnem meni je inekcija razžrla pol ramena (tkivo) in lahko si predstavljate kako sem izgledala z majico na naramnice… Ko sem se kasneje zredila, se je ta luknja zapolnila z maščobo in sedaj izgleda ok.
Samo za razmislek, kako bi izgledalo da imaš takšno luknjo na riti, pol pa oblečeš tangice? 🙂
Probala sem tudi s solarijem, pa sem dobla alergijo tudi na njega, sicer ne prvo sezono ampak eno 3 ali 4. Tako sedaj tudi v solarij ne morem.
Zadnjo sezono in tudi letos januarja, ko sem bila v vročih krajih sem uporabljala kremo Collistar za sončenje (mislim da za občutljivo kožo oz. kožo ki težje porjavi), pa je nekako šlo. Zadrževala sem se izključno v senci, po tej kremi pa sem nenormalno lepo porjavela. Alergija se mi je naredila zadnji večer (pod oblačili!!!) ker mi očitno ne paše tudi vročina. Najbolje me hladi hladilni gel od vichy-ja za opekline.
Poleg vsega sem sprobala še Kamagel, Sovental in še eno kremo iz lekarne (ne spomnim se več imena), vendar nekega velikega učinka ni bilo.

Drugih alergij pa na srečo nimam.

Če sem komu pomagala, sem zelo vesela.

LP, Monika

pozdravljene sotrpinke,
dermatolog me sploh ni jemal resno, skozi smeh je rekel – terapija -ne na sonce.
Jaz alergijo dobim že v začetku maja ( prvo močnejše sonce), izognit se mu ne morem. Tablete mi niso pomagale ( vse mogoče sem poskusila), inekcija je menda škodljiva ( edino takrat mi je bilo sonce znosno), …
Na solarij sem pa dobila takšno obliko alergije, da sem celo noč preživela v vodi( drugače bi si kožo spraskala dol).
Moje sanje, mal temnejši ten so pač neuresničljive.
Na morju sem vedno oblečena, skoraj se ne kopam,…
lp,m

Pozdravljene!
Sem še ena, ki trpi alergijo na sonce in morje. Tudimeni se naredijo izpuščajčki po hrbtu in od vratu navzdol do prsi. Grozno srbi. ja senčka je zakon. Znanka pa mi je svetovala kremo ILRIDO – prodaja DM. Ta krema za sončenje mi je lani pomagala.
Toliko z moje strani.

lep dan!

Se moja izkusnja,

imam oziroma imela sem grozne tezave z alergijo na sonce in morje..jemala razlicne preparate, pa ni nic pomagalo…se senca je postala moja sovraznica…potem pa mi je zdravnica svetovala se solarij…tako po malo cez leto…in res takrat sem imela prvo brezskrno poletje po dolgem casu…

lp, teja

Meni je najbolj pomagal na žalost le solarij. Sicer me je stalo najmanj 20k, da sem dobila vsaj malo barve, ampak se je splačalo.

Claritine – žal ne poznam osebe, ki po uporabi teh tablet nebi postal pikast, edina razlika je ta, da po tabletah postanem pikasta en teden kasneje.

Zdaj se soncu nastavljam postopoma, kar pomeni, da začnem že aprila s solarijem (tudi s solarijem postopno – prva dva tedna samo kabine za podlago). Na morju sem na plaži le od 7. ure zjutraj pa do poldne, nato od 5. ure popoldne pa do večera. Mi na kraj pameti ne pade, da bi šla na sonce ob treh popoldne. Uporabljam Golden.
Sicer pa so vse te kolobocije s temno poltjo le plod različnih industrij.
Mogoče bi bilo dobro na alergijo pogledat z lepše plati: če se ne smeš pretirano izpostavljati soncu vsaj zmanjšaš rizik za kožnega raka, da o prezgodnjem staranju in gubah ne govorimo. Mi je najbolj zanimivo videt kakšno zoglenelo italijanko, za katero mislim, da jih mora imeti nekaj čez 40, pa se potem izkaže da jih še 30 nima.
Alergije na sonce pa bo v prihodnosti vedno več, tako da je možno, da se bo zdravstvo le začelo posvečat tudi nam.

Želim vam lepo poletje!

Omenjate samo Claritine, kaj pa Flonidan? Vem, da je šibkejši, ampak…

No, meni ne pomaga nič, ne solarij, ne kreme za sončenje,morda beta karoten v kapsulah vendar od DM, ne pa Braunemon. Mislim celo, da sem Braunemon težko prenašala in bila korenčkasto rdeče-oranžna.

Fhes je mineralni prah ki oživlja vodo v našem organizmu , kar omogoča da se poveča absorbcija hranil, je zelo močan antioksidant (npr, precej močnejši kot C vitami, ali Q10)-s npr. 5 kapsulami lahko 99 % zaščitiš celice pred prostimi radikali, podaljšuje življenje celic do dvakratno, je povsem neškodljiv, povečuje telesno energijo, celično hidracijo, količino kisika v organizmu, normalizira biološko okolje. Ljudje ga zaznajo običajno zelo hitro, predvsem po povečanju energije, manj utrujenosti in več koncentracije, nasplošno je počutje boljše, rezulatati pa so tudi na drugih področjih ki se ji da dokazat. No toliko nakratko kaj je Fhes, o vsem smo že pisali precej po forumih, če pa hočeš ti lahko pošljem tudi več informacij al pa kak članek . Naročamo ga iz Švedske in to je edina možnost, najbolj se splača da si zastopnik ker je potem ceneje . Sama ga jemljem že 2 leti kot preventivo, imam pa z njim res dobre rezulate ki so jih potrdili celo moji zdravniki, vendar seveda tega ne smejo obešat na velik zvon, saj ni uradna medicina ampak za njih alternativa, ampak meni uradna medicina tako ni znala pomagat, pa sem morala iskat druge variante. Sicer pa je Fhes na tržišču skoraj 30 let , k nam pa seveda vse prihaja z zamudo , ampak ljudje če hočejo vse najdejo , sploh tisti ki iščejo drugačen rešitve in ki si želijo pomagat brez zdravil. za preventivo je dovolj 1-2 kapsuli dnevno.

TamaraMr, pod kakšnim imenom prodajajo betakarotenske kapsule? Mislim, da bi to res lahko lajšalo tegobe, ker sem nekoč naletela na kremo z dodatkom betakarotena in je bila srbečica bistveno blažja. Žal si imena kreme takrat nisem zapomnila, sem jo pa intenzivno iskala le z vizualno predstavo, pa je nisem nikoli našla.

lp
Modra

glede informacij v zvezi s fhes se lahko obrneš tudi na moj mail, to sem pozabila omenit

Tudi sama sem trpela za alergijo na sonce in slano vodo…ocitno je prislo da reakcije teh dveh, ker v sladki vodi nisem imela alergije…vglavnem po mnogih tabletih, kremah itd. sem odkrila Braunemon, ki mi je pomagal, da sem hitreje porjavla in se znebila alergije, glede stranskih učinkov…do danes nisem slišala niti opazila, da bi bil Braunemon tako škodiljiv, se bom pa v prihodnje pozanimala, če je temu res tako.
LP

katja hvala za nasvete in izkušnje.

Žal sva s hčerko obe dobili alergijo tudi na Justovo kremo za sončenje.

Kaj meni pomaga?
1. Nekaj tednov pred odhodom na morje pitje kalcija in magnezija.
2. Izogibanje direktnemu soncu, še posebej med 11. in 16. uro.
3. Mehanska zaščita z lahnimi oblačili, rutami kritičnem času.
4. Izogibanje VSEH krem za sončenje.

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

New Report

Close