Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija 17-letnik in alergije

17-letnik in alergije

pozdravljeni!
Sin ima alergijo na pršico, ribe, in na večino vse vrste sadja, še posebej češnje, jabolke, slive, breskve … ko zaužije kakšen tak sadež (npr. ameriške borovnice) dobi po jeziku velike rdeče razjede in vse ga peče, zato ne je nič sadja. Na to se je že navadil, a me njegove razjede skrbijo.

ker ne zaužije skorajda nič sadja in od zelenjave le nekaj solate in kumar, me zanima, katero prehransko dopodlnilo (za vitamine c, b, d..) bi predlagali, da uživa. Mislim, da ima zagotovo tudi pomanjkanje vitaminov in zaradi tega težave z zdravjem.. ( hitro bitje srca,po malem depresija) in kostmi (večkratni zlomi, zvini..)
K zdravniku sva že šla, a ni svetoval nobenih kokretnih dopolnil, naj bi bilo dovolj, da je le solato… Glede alergij pa je rekel, naj poskusi jemati omega 3, samo ne bi kupovala cele škatle (30 tablet), če bi mu škodile.
pri teh tabletah me skrbi (npr. OMEga 3) ali bo tudi na ribje olje, ki je v njih alergičen, ali sploh lahko to uživa, če ne sme rib in morskih sadežev? Drugo dopolnilo z vitaminom c… npr. G &G vitamins ali kateri drugi, pa imajo ”zapeljiv okus češnje in maline’… in spet ne upam kupiti, ker je alergičen na češnjo in bi ga tudi to najbrž peklo, ali pač ne??

Da zaključim, rada bi mu dodajala vitamine (vsaj D, C in B), a ne vem, katere bi bile primerne tudi za alergike (predvsem omega me zanima, če ne sme rib… in C vitamin oz. druga prehanska dopolnila, če so dodani neki okusi sadja, ki ga ne prenaša…)

Hvala za odgovor.

Dober dan,
zgodba mi zveni precej nenavadno. Vsekakor nekega pavšalnega odgovora na opisan primer ni varno dati. Glede na kompleksno diagnozo bo znal najbolje svetovati alergolog, ki vašega sina vodi.
LP
MK

New Report

Close