Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Alergija na žita

Alergija na žita

Spoštovani,
Pri 10 letih so mi ugotovili alergijo na mlečne beljakovine in oreščke, rečeno mi je bilo, da ta nebo izvenela ter da bom najverjetneje morala biti celo življenje na dieti brez mlečnih beljakovin in oreščkov. Po 10 letih diete, so se mi znova pojavile prebavne težave, ki trajajo 1 leto, zato sem bila letos ponovno na testiranju, kjer pa tako kožni kot tudi krvni testi niso pokazali alergije na KML, prav tako pa tudi ne na oreščke. Ali je to zanesljivo, da lahko poskusim ponovno z vključevanjem mlečnih izdelkov ? Pri kožnemu testiranju je pokazalo novo alergijo na pšenico, piro, rž in ječmen, vendar pa pri krvnem testu alergija na ta štiri žita ni bila dokazana. Sedaj me zanima, kateri test naj bi bil bolj zanesljiv? Moram povedati, da ko so se mi pojavile prebavne težave sem sama poiskusno izključila gluten (2 meseca), neko minimalno izboljšanje je sicer bilo, vendar so bile težave še vedno prisotne.
Zahvaljujem se za odgovor.

Dober dan,
to je zahtevno vprašanje, najbolje je, da kar takoj povem, da takole na forumu ne znam odgovoriti z da ali ne. Veliko podatkov manjka.
Imunološki testi so delikatni za interpretacijo. Eno je odločitev, kaj je meja med negativno in pozitivno. Drugo je, da pozitiven test ne pomeni, da je tisto tudi pomembno. Veliko zdravih ljudi ima pozitivne teste alergije. In prebavne težave (mimogrede, prebavnih težav je cela vrsta) imajo celo vrsto vzrokov, med njimi je alergija eden najredkejših. Tako da bosta morala z alergologom prediskutirati, kaj je za narediti in tudi narediti načrt, kako to izpeljati.
Vem, da z odgovorom niste zadovoljna, ampak kakršenkoli drugačen odgovor bi bil zgolj ugibanje.
LP
MK

New Report

Close