Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Alergije in IVF

Alergije in IVF

Pozdavljeni,

sem v novem ivf postopku (za mano je neuspel transfer zamznjenčka). V času jemanja zdravil pa so se mi zelo poslabšale alergije (konstantno kihanje, smrkanje, ponoči prihaja do oteženega dihanja – piskanje). Alergijske astme sicer nimam dokazane, mislim pa da sem na meji in da je prišlo do poslabšanja zaradi zmešanjave hormonov v postopkih ivf. Dokazano imam alergijo na pršico in pelode trav. Zanima me ali lahko tekom postopka jemljem zdravila? Doma imam Aerius in pa Ventolin (ki sem ga prejela zaradi bronhitisa par let nazaj, ne zaradi astme). Kadar ponoči ne morem spati zaradi piskanja, mi pomaga vpih ventolina, tablet pa načeloma ne jemljem redno. Sem že naročena pri svoji osebni zdravnici, da bom prejela napotnico za alergologa, vendar bom do obiska alergologa že zaključila s postopkom. Zanima me, če lahko zdravila vplivajo na kakovost pridobljenih jajlnih celic oziroma če lahko ovirajo postopek ivf?

Dober dan,
verjetno je res astma. Bi bilo primerno začeti z redno terapijo, na primer Alvesco 80 mcg na dan redno, Ventolin ob težavah. V nos pa tudi npr Mommox (redno). Ta terapija nič problematično ne vpliva na IVF oziroma nosečnost.

Najlepša hvala za tako hiter odgovor. Torej lahko do obiska alergologa (predvidevam da je cakalna doba par mesecev) jemljem aerius?

nova
Uredništvo priporoča

Najlepsa hvala za tako hiter odgovor! Se pravi lahko do obiska alergologa jemljem aerius?

Dober dan,
Aerius ni problematičen, ampak bi bilo bolj primerno, da bi vam osebni zdravnik predpisal Alvesco 80 mcg na dan redno, Ventolin ob težavah. V nos pa tudi npr Mommox (redno).
LP
MK

Pozdravljeni,

ponovno se obračam na vas z vprašanjem. Zanima me, če mi lahko zgoraj navedena zdravila predpiše tudi osebni zdravnik? Glede na čakalne vrste (osebni zdravnik 3 tedne, alergolog Ljubljana 5 mesecev) se bojim, da se bo moje stanje do takrat poslabšalo, prav tako pa mi bo zmanjkalo zdravil. Še vedno zvečer uporabljam ventolin, študije pa kažejo, da imajo ženske, ki uporabljajo tako obliko inhalatorjev manjše možnosti zanositve.

https://www.sciencedaily.com/releases/2018/02/180215110043.htm

Dober dan,
seveda, ta zdravila predpiše osebni zdravnik.
Tista študija pa kaže nekaj povsem drugega. Da je fertilnost slabša pri bolnicah, ki imajo astmo, pa ta ni odlično urejena. Torej ne, da bi bil to neugoden učinek Ventolina. Vi diagnoze astme še nimate čvrsto postavljene. Kakorkoli, res bi bilo primerno, da začnete uporabljati Alvesco redno, Ventolin pa po potrebi, če so še težave.
LP
MK

New Report

Close