Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Grda reakcija ob piku komarja

Grda reakcija ob piku komarja

Pozdravljeni!
Najprej bi rada povedala, da sem vedno imela obcutljivo kozo in so npr mozolji (sploh podkozni) rabili pri meni dosti dlje casa, da se zacelijo, kot pri ostalih ljudeh.

S komarji sem vedno imela tezave, jaz sem “tista”, ki jo imajo tako radi komarji in sem vedno vsa popikana. Sami piki in srbenje me ne motijo toliko, kot same posledice. Prvi dan mi samo zatece in je normalne kozne barve, drugi dan je precej rdec flek, tretji dan je temno rdec flek. In potem traja dober teden dni, da izgine, postopoma. Fleke mazem z hladilnimi mazili proti srbenju, z nivea kremo, aloe vero, kis… nic ne pomaga. Ta flek me moti. 1 teden temno rdec na moji zelo svetli polti. Najbol zanimivo pa je to, da te fleke dobim samo po nogah. Drugje po telesu, me prvi dan srbi, drugi dan se nic ne pozna. A po nogah… grozno.

Zakaj se to zgodi? Si lahko kako pomagam? Za odgovor se vam zahvaljujem, lp.

Dober dan,
ene vrste alergijska reakcija proti sestavinam komarjeve sline je to. Do neke mere pomagajo glukokortikoidna mazila (so na recept), ampak pogosto mazanje s temi mazili okvarja kožo. Tako da za občasno uporabo, če je izrazito moteče.
LP
MK

New Report

Close