Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Otekel jezik

Otekel jezik

Spoštovani!
V zadnjih dveh mesecih se mi je štirikrat ali petkrat zgodilo sledeče. Ponoči mi konica jezika oteče, otrdi, spodnji del je rdeč, kot bi bil opečen, enako notranji predel spodnje ustnice, kjer se jezik dotika. Zadeva me zbudi, vzamem Flonidan. Ne vem, do kakšne mere bi šla reakcija brez flonidana. Tekom dopoldneva potem oteklina in otrplost izgine, rdečina in dražeč, opečen občutek pa ostaneta še par dni.
Sprva sem reakcijo pripisala kupljenemu paradižniku oz. nektarinam, dvakrat pa nisem zaužila nič novega.
Ugibam, če je lahko taka reakcija tudi posledica pika kakšne žuželke, na koži se mi namreč ze po piku komarja naredi zelo boleč rdeč flek, ki ne izgine tudi po par dni.
Hvala za vaše mnenje.

Dober dan,
takole na daleč na znam odgovoriti, od česa bi to bilo. Pik žuželke je malo verjetna razlaga. lahko od hrane, zobne paste, morda kakšnih protetičnih zob v ustih, če jih imate, zatekanja želodčne kisline…. Bi bilo primenro, da vas zdravnik napoti do alergologa. Če se začne otekanje, vzemite dve ali tri tablete Flonidana naenkrat.
LP
MK

New Report

Close