Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Boleč pik žuželke

Boleč pik žuželke

[attachment=0]DF8772DE-9FB6-4DAF-837F-CB97CBCDDE7E.jpeg[/attachment]

Danes zjutraj sem na nogi opazila pik, ki ga lahko vidite zgoraj na sliki. Po nogi sem se praskala, saj me je srbelo enako kot ob piku komarja. Ko sem pogledala, se je izkazalo, da imam na nogi takšen rdeč flek in še enega manjšega malo nižje pri gležnju. Doma sem si pik podrobneje ogledala in ugotovila tudi, da imam nogo rahlo zatečeno, kar se vidi predvsem okoli gležnja. Pika sem poskusila mazati s Fenistilom, alojo in hladiti, vendar zaenkrat ne izgleda, da bi kaj pomagalo. Če pritisnem me sploh tale večji pik boli, bolečino v piku čutim tudi, ko hodim. Pika načeloma nisem čutila, tako da čebela ni bila, klopa pa tudi nisem imela. Predvsem me zanima, če kdo ve od česa je pik in kako si lahko pomagam? Je potrebno vzeti kakšno določeno zdravilo ali obiskati zdravnika?

Dober dan,
predlagam, da greste do svojega zdravnika, da vam predpiše glukokortikoidno mazilo. Fenistil ne bo pomagal. Hlajenje do neke mere.
LP
MK

Hvala za odgovor. Kako hitro pa bi bilo dobro to storiti oz. ali je nujno?

nova
Uredništvo priporoča

Dober dan,
Če vas sedaj boli, potem je je to aktualno sedaj, se pravi najkasneje jutri. V nekaj dneh se bo stvar itak sama od sebe pozdravila.
LP
MK

New Report

Close