Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija alergija na pasjo dlako

alergija na pasjo dlako

Spoštovani.
Sin, 19 let, je praktično že od rojstva rahel alergik. Prvo testiranje pri treh letih je pokazalo alergijo na pršico, v praksi se je pokazala tudi alergija na mačjo dlako, naslednje testiranje na začetku najstništva je bilo pozitivno tudi za rahlo alergijo na pasjo dlako. Takrat smo že nekaj let imeli psa, težav zaradi tega nisem opazila. Precej hudo alergijo ima na cvetni prah in pelod, vendar ga muči le na začetku pomladi, čez poletje se umiri. Ima tudi blago astmo, ki pa mu ne povzroča težav (tudi med športno aktivnostjo diha normalno, ventolina ni potreboval že vsaj deset let).
Zdaj imamo pol leta drugega psa in ima nenehno težave z rdečimi očmi, občasno rahel kašelj in kihanje. Ali je mogoče, da ga dlaka tega psa bolj moti kot dlaka prejšnjega? Pes je kratkodlak z malo podlake, torej je ne spušča veliko po stanovanju.
Hvala za odgovor.

Dober dan,
pri dlakavih živalih ni alergogena dlaka, alergogene so beljakovine v slini in urinu. Torej dolžina dlake ni pomemben dejavnik, koliko alergena žival nanese v bivalne prostore.
Temeljna alergološka terapija je odstranitev alergena, torej odločitev, da se nekomu, ki je alergičen za psa, prinese psa v stanovanje, ni ravno modra.
LP
MK

Hvala za odgovor. Kot sem sicer že napisala: Pri prejšnjem psu kljub pozitivnemu testu ni imel težav, kar sem na testiranju tudi povedala in dobila pojasnilo, kako je s tem (super, če se težave kljub poz. testu ne odražajo, ni več tema, test lahko pozabite). Zato nisem niti pomislila, da bi lahko imel težave z naslednjim psom. Ker je alergičen tudi na mačjo dlako, nimamo mačke, pa bi jo sicer imeli – pri mačku se pa zelo očitne težave pokažejo takoj, v nekaj minutah. Toliko glede očitka, da sem se neumno odločila.

New Report

Close