Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija LAKTOZA MONOHIDRAT in alergija na mleko

LAKTOZA MONOHIDRAT in alergija na mleko

Pozdravljeni,

zanima me ali se v primeru alergije na mleko in mlečne izdelke lahko jemlje tablete, pri katerih je v navodilih napisano, da vsebujejo laktozo monohidrat? Zdravnica me na to ni opozorila, bi pa rada vedela iz varnostnih razlogov. Kar veliko zdravil ima to učinkovino (Carbo medicinalis – v primeru zastrupitev, pomirjevala ipd.), zdravniki pa na to niso povsem pozorni. Ko sem jemala Eglonyl (antipsihotik) proti tesnobnosti, se spomnim da sem na koži dobivala nepojasnjene izpuščaje, za katere nisem vedela vzroka. S prenehanjem jemanja, so izpuščaji izginili. Morda je problem prav v tej sestavini. Zanima me še kaj narediti v takšnih primerih?

Lp.

Dober dan,
odgovor na to vprašanje je delikaten. Laktoza je sladkor in nima nič skupnega z alergijo. Je pa drug problem, kajti laktozo se največkrat pridobiva iz mleka, torej je lahko laktoza kontaminirana z minimalnim deležem mlečnih beljakovin. Te pa bi lahko naredile težave nekomu, ki je močno alergičen. No tisti, ki mu škodijo mlečne beljakovine iz kontaminirane laktoze v tableti seveda ne prenese niti kaplje mleka v kavi 🙂
LP
MK

New Report

Close