Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Izpuščaji na ušesu in telesu

Izpuščaji na ušesu in telesu

Pozdravljeni!
Na usesu okoli luknjice za uhan se mi pojavljajo izpuscaji ki se kasneje sirijo, se po spodnjem delu usesa. Izpuscaji igledajo kot modrica ali pa kot “ljubezenski ugriz”. Niso boleci in nesrbeci. Izpuscaji tudi ces nekaj casa izginejo in se kasneje pojavijo na drugem usesu in se vse ponovi. Alergijo na nakit malce sumim saj ne nosim uhanov ze kaksno leto. Pojavljajo pa se mi tudi izpuscaji okrog vrata, tile niso isti ampak so bolj rdeci in v tekom dneva bledijo. Zanima me ce bi mogoce lahko slo za kaksno alergijo.
Lp in hvala

Spoštovani,

težave, ki jih navajate, niso značilne za alergijo. Spremembe uhljev si večkrat fotografirajte.

Svetujem obravnavo pri dermatologu. Verjetno je smiselna tudi napotitev k revmatologu. Natančnejših nasvetov preko foruma žal ni možno podati. Osebnemu zdravniku povejte, če imate še kakšne druge težave. Smiselno je določiti vsaj vnetne pokazatelje v krvi.

Lep pozdrav,

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

New Report

Close