Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Žulj

Žulj

Zdravo.
Ne vem kam sploh bi uvrstila moj problem. Na prstu se mi je namreč pojavil kot nekakšen žulj od pisanja. Sama zadeva ni tako problematična,vendar je zelo neestetska. Žulj imam že kar nekaj časa,mazala sem ga z raznimi kremami pa ni nič pomagalo.
Zanima me,če obstaja kakšna rešitev,da se tega znebim?
Hvala za odgovor.

Spoštovani,

naverjetneje se vam je pojavila zadebelitev, ki se imenuje otiščanec ali kurje oko (strokovno callus ali clavus). Naša koža lahko tako reagira na dlje časa trajajoče drgnjenje ali pritisk.

Najpomembnejše je, da se odstrani ali vsaj zmanjša dražljaj, zaradi katerega je zadebelitev nastala.

Zadebeljeno površino si poskusite delno odstraniti s strgalom. Kožo predhodno namakajte v topli vodi vsaj 10 minut. Koristijo lahko kreme z dodatkom uree (sečnine), salicilne kisline ali mlečne kisline, ki so na voljo v lekarnah. Priporočam tudi, da obiščete dermatologa, ki bo postavil točno diagnozo in predpisal ustrezno zdravljenje (koristijo lahko določena magistralna zdravila, ki se jih zmeša v lekarni na podlagi recepta).

Lep pozdrav,

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

New Report

Close