Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Izvidi celiakija

Izvidi celiakija

Pozdravljeni ,

potrebovala bi nasvet, oz tolmačenje izvidov. Bila sem na gastroskopiji(zaradi vnetja želodca in GERB), katere izvid pošiljam spodaj, kjer so mi bolj kot ne naključno vzeli vzorce za celiakijo. Potem sem bila napotena na odvzem krvi, in doktor je rekel, da po odvzemu naj kar pričnem z brezglutensko dieto. Laboratorijske izvide sem že prejela, za kontrolo, kjer naj mi bo samo prebral izvide pa pridem na vrsto šele aprila 2019. Zato se obračam na vas tukaj, če iz tega lahko sklepate ali gre za celiakijo ali ne, da ne čakam pol leta in se obremenjujem, ali so izvidi pozitivni ali ne.

Histološki izvid iz gastroskopije je bil naslednji : V vrhovih posameznih resic je povišano število intraepitelialnih lifocitov(več kot 30IEL/100 pregledanih enterocitov). Posamezne kripte so nekoliko hipertrofične. Ni atrofije resic. Patohistološke spremembe lahko govorijo za celiakijo Marsh tip 2. Priporočam narediti še lab.preiskavo tkivno transglutaminazo.

Po odvemu krvi pa sem prejela laboratorijske izvide ( iz izvida izpisane tiste, ki niso v mejah normale in pa proteinske in imunološke preiskave v celoti)

SR 31: (or.vredn <15)
S-CRP: 6 (or.vrednost <5)
S-trigliceridi: 0,4 (or.vrednost 0,6-1,7)
S-HDL-holesterol: 1,76 (or.vrednosti 0,9-1,67)

S-IgA 1.45 (or.vrednosti 0.7-4)
S-albumin 40(or.vrednosti 32-55)
S-proteini 73 (or.vrednosti 65-80)
S-EMA negativno
S-tTG-IgA 1 (or.vrednosti <16)

Elektrofereza proteinov (izpisan povečan, ostalo v mejah normale)
S-EF alfa 2 (povečano) 12,7% (Referen.% 7,1-11,8) 9,3 g/L

Hvala.

Dober dan,
nimate celiakije, serološki (krvni) testi so negativni, histološki izvid tudi ni značilen za celiakijo.
LP
MK

New Report

Close