Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Alergija ali kaj drugega?

Alergija ali kaj drugega?

Pozdravljeni,

kaksne tri tedne nazaj, so se mi po rokah (dlaneh) zacele pojavljati drobne bele pikice, ki izgledajo kot mehurcek. Ta mehurcek poci in se mi naredi rana.
Dlani me srbijo in te ranice tudi bolijo.
Odsla sem osebni zdravnici, ki je dejala, da gre za alergijo. Dobila sem kremo Beloderm v belobazi, s katero si mazem in ni nic boljse. Kljub temu nastajajo nove pikice pod kozo ki so videti kot mehurcki.
Vcasih ce stisnem poci in iztece voda.
Dobila sem tudi tablete Letizen.

Labaratorijski izvid je bp.
Prilagam slike rok in izvid lab.

Lepo vas prosim, ce mi lahko poveste ali gre za alergijo ali kaj drugega, saj to traja ze kaksen mesec in ni nic boljse.
Roke pa me srbijo in te rane bolijo.

Prosim za pomoc, kaj bi to lahko bilo in s cim oz kako si lahko pomagam.

Najlepsa hvala za vas cas in odgovor.

Lepo vas pozdravljam.

Spoštovani,

z veliko verjetnostjo imate vezikularen dermatitis rok (včasih se je imenoval dishidroza), ki lahko nastane zaradi večih vzrokov. Pogosto gre za kombinacijo vzrokov kot so npr.:
– iritativna okvara kože (vpliv vlage, prahu, suhe umazanije, kemijskih dražljivcev in fizikalnih dejavnikov),
– kontaktna alergija,
– atopija,
– okužba,
– takojšnja preobčutljivost za alergene z veliko molekulsko maso v hrani (srbež kože se pojavi takoj po stiku kože z določeno hrano; ne po zaužitju – ne rabite diete).

Predlagam pregled pri dermatologu, ki opravlja tudi teste alergije (še posebej epikutane teste). Smiselno je tudi izključiti glivično okužbo kože rok, ki pa je glede na vaše fotografije manj verjetna. Pogledati je treba tudi stopala, saj lahko glivična okužba stopal sproži srbečo reakcijo na rokah.

Izogibajte se dražljivim snovem. Uporabljajte zaščitne rokavice (rokavice iz vinila, nitrila ali polietilena so primernejše od gumijastih z lateksom ali brez). Če je uporaba zaščitnih rokavic daljša od 10 minut, je treba pod njimi uporabiti še bombažne rokavice. Če se po 2 do 4 tednih uporabe lokalnih glukokortikoidov (v vašem primeru Beloderm) ne doseže izboljšanja, je treba preveriti diagnozo in predpisati drugačno zdravljenje.

Lep pozdrav,

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

Pozdravljeni,

ker se je stanje poslabsalo cez noc, sem odsla v dezurno ambulanto.
Po kremi beloderm se je zadeva samo se sirila.

Zdravnik v dezurni ambulanti je dejal, da je to bakterijsko in mi predpisal tablete Hikoncil in kremo Garamycin.

Dejal je, da mi bodo te pikice pod kozo vse popokale.

Sedaj ne vem ali gre res za alergijo ali res za bakterijo.

Posiljam vam se nove slike.

Prosim za odgovor.

Najlepsa hvala.

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,
obiščite dermatologa.
Lp, MB

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

New Report

Close