Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Alergija ali kaj drugega?

Alergija ali kaj drugega?

Pozdravljeni,

kaksne tri tedne nazaj, so se mi po rokah (dlaneh) zacele pojavljati drobne bele pikice, ki izgledajo kot mehurcek. Ta mehurcek poci in se mi naredi rana.
Dlani me srbijo in te ranice tudi bolijo.
Odsla sem osebni zdravnici, ki je dejala, da gre za alergijo. Dobila sem kremo Beloderm v belobazi, s katero si mazem in ni nic boljse. Kljub temu nastajajo nove pikice pod kozo ki so videti kot mehurcki.
Vcasih ce stisnem poci in iztece voda.
Dobila sem tudi tablete Letizen.

Labaratorijski izvid je bp.
Prilagam slike rok in izvid lab.

Lepo vas prosim, ce mi lahko poveste ali gre za alergijo ali kaj drugega, saj to traja ze kaksen mesec in ni nic boljse.
Roke pa me srbijo in te rane bolijo.

Prosim za pomoc, kaj bi to lahko bilo in s cim oz kako si lahko pomagam.

Najlepsa hvala za vas cas in odgovor.

Lepo vas pozdravljam.

Spoštovani,

z veliko verjetnostjo imate tako imenovani vezikularni dermatitis rok. Svetujem pregled pri dermatologu. Možnih je več vzrokov. Pogosto gre za kombinacijo le-teh. Vašo kožo je potrebno dobro pregledati (tudi izključiti predvsem glivično okužbo stopal). Smiselno je opraviti dodatne preiskave, še posebej epikutane teste kontaktne alergije.

Lep pozdrav,

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

Pozdrav.
Jutri bo teden dni odkar so se mi zeceli po telesu srbeči izpuščaji. Srbi in enostavno ni vec vzdržno. Na dlaneh so se naredili mehurčki v katerih je tekocina ce prebodem. Sedaj se isti izpuscaji pojavljajo tudi na podplatih. Ostalo deli kot so hrbet noge in trebuh samo srbi in so vidni izpuscaji. V cet sem bila pri zdravnici in mi je napisala Aerius (1-2) tabletki. V soboto je bilo nevzdrzno in se je vse skupaj sirilo zato sem obiskala dezurnega ki je pogledal in rekel da traja 4-5 dni da se zacne izboljševat. Pri meni se situacija samo slabsa. Me pa zanima ali se lahko siri in kolko casa rabi da se izboljsuje. Je mogoce da ni alergija in je zastrupitev?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

zastrupitev ni verjetna. Predlagam, da obiščete dermatologa. Preko foruma ni možno natančneje svetovati. Še najbolj verjetno je, da se vam je po trupu in okončinah pojavila reakcija, ki se imenuje kožna avtosenzibilizacija (”id” reakcija). Osnovni vzrok za to pa je najverjetneje intenzivno vnetje kože na dlaneh in prstih, ki ga je potrebno opredeliti. Antihistaminiki (npr. Aerius tablete) ne bodo koristili.

Lep pozdrav,

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

New Report

Close