Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Možna alergija na aspirin

Možna alergija na aspirin

Pozdravljeni!
Pred letom dni se mi je zdravje popolnoma porusilo. Ugotovili so mi hashimotov tiroiditis, ter manjše začasne posledice na srcu – srčni utrip sem imela okoli 90-100 utripov na minuto in pa srce mi je preskakovalo utrip. Kardiologinja mi je predpisala Concor in Aspirin 100 protect.
Ko sem popila aspirin, sem imela probleme s slabostjo ter cudno reakcijo na koži. Pojavilo se mi je nekaj kar je izgledalo kot kurja polt, le da mi je prekrivalo samo en del noge ali roke (ne celotno kožo) in pa po parih urah izginilo.
Kasneje sem aspirin zamenjala z plavixom, katerega pa sem tako ali tako opustila po mesecu dni.

Zanima me ali je reakcija ki sem jo imela ko sem pila Aspirin 100 mozna alergija? Namreč hotela bi si kupiti kremo ki vsebuje Salicilno kislino, sama pa nisem prepričana ali sem alergična, ali pa je bilo moje telo tako zelo pod pritiskom (slabost je bila pogosto prisotna saj sem imela TSH v krvi 41, tako da je bilo pocutje nasplošno zelo zelo slabo), da so nastale te reakcije saj v pretelosti z aspirinom nisem imela težav?

Spoštovani,
to, kar opisujete, ni preveč prepričljivo za alergijo. Kakorkoli, aspirin in salicilna kislina se precej razlikujeta (aspirin je acetilsalicilna kislina). Kreme se tudi ne vnaša v telo, tako da ne vidim zadržka, da poskusite s kremo, za katero ste se odločila.
LP
MK

Najlepša hvala za hiter odgovor!

New Report

Close