Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija glivice??

glivice??

Pozdravljeni.

Od ponedeljka opažam na predelih, kjer se potim (pazduha, med bedri, prsa in zadnjica oz.tak, kjer koža ne diha oz. je spodnje perilo), izpuščaje. Se pojavijo, srbijo, so kot nekakšen mehurček, nato se posušijo, nastane brazgotina in zopet nastanejo novi.

Jih je čedalje več, poskusila sem s claritinom, 2 na dan, mazala s fenistilom, vendar učinka ni. v preteklosti sem že imela alergije in so izpuščaji hitro izginili po Claritinu in Fenistilu, tukaj pa ne pomaga.
V lekarni mi je dal Canesten kremo, ker naj bi šlo za glivice. Nikoli v življenju še nisem imela česa podobnega. Sprva sem mislila, da je mogoče kriv mehčalec ali pralni prašek, vendar ni. Sem vsa oblačila preprala in ni izboljšanja.

Kaj mi svetujete, kaj naj bi to bilo?

Hvala lepa za odgovor, lepo vas pozdravljam.

Lp, Petra

Spoštovani,
izpuščaje bi bilo za pokazati zdravniku. Večina izpuščajev nima nič za opraviti z alergijo.
LP
MK

Zdravo. Sem sla k dezurnemu zdravniku, ker se stanje nic ni umirilo, pa so bile njegove besede, da nima pojma, kaj bi to bilo-ga razumem, ker le ni zdravnik za te zadeve.
Stanje je se slabse, sploh pod pazduhami, uporabljam samo baby puder, ker mi susi kozo in je vsaj nekako za vzdrzati.
Jutri grem k svoji zdravnici, predvidevam, da me bo poslala k dermatologu.
Koliksna je cakalna doba pri vas?

Sem brala tu na forumu o bolezni Pityriasis rosea..bi lahko bilo to to? Vem, da prek interneta ne gre postavljati diagnoz, pa vendar..
Pa se to..tablete Atifan..so priporocene za zdravljenje izpuscajev?

Lp, Petra

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

vašo kožo mora videti dermatolog. Na teh lokacijah se lahko pojavi več bolezni. Pityriasis rosea ni verjetna. Atifan tablete ne pridejo v poštev. Če gre za glivično okužbo (s kvasovkami – kandidozo), bi se moralo stanje pričeti izboljševati po nekaj dneh uporabe Canesten kreme 2x na dan. Pri takšni okužbi pa običajno ni mehurčkov. Priporočam tudi, da si jih fotografirate.

Lep pozdrav,

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

New Report

Close