Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Viroza ali alergija

Viroza ali alergija

Pozdravljeni.
Kaksen mesec nazaj sem dobil trebusno virozo (verjetno norovirus) ki je trajala 10 dni. Imel sem hudo drisko in splosno slabo pocutje vendar nic slabosti in bruhanja. Zaradi dolgotrajnosti driske sem klical osebnega zdravnika ki pa mi je rekel samo da naj tja ne hodim ker je samo viroza.
Po 10 dneh se je stanje umirilo.
Danes zjutraj sem se zbudil z izredno slabim pocutjem , slabostjo in mocno drisko. Ko sem zopet klical zdravnika mi je kar po telefonu rekel naj tja ne hodim in da je spet samo viroza.
Zanima me ce je mogoce da se norovirus ponovi dvakrat v razmaku enega meseca.
Zacel sem tudi sumiti da to sploh ni viroza, saj se kljub visoki kuznosti ni okuzil nihce okoli mene.
Ze nekaj casa tudi sumim, da sem intoleranten na laktozo, saj po njej pogosto dobim drisko, vendar vceraj nisem jedel nic takega. Naj omenim se, da imam pogosto lazje prebavne motnje kot so napenjanje in driska, ki pa nikoli ne trajajo vec kot en dan.
Zanima me ali imam res virozo ali pa so to epizode alergije na hrano. Ali pa mogoce celo kronova bolezen ali vnetje crevesja?
Hvala za odgovor

Spoštovani,
razumem, da imate ponavljajoče driske. To je za obravnavo pri gastroenterologu. Najbolj verjetno ni niti alergija niti viroza. Laktozna intoleranca je pri odraslih bolj pravilo kot izjema, ampak vaš opis težav se s to diagnozo ne da razložiti.
LP

New Report

Close