Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Aerius

Aerius

Pozdravljeni!

Imam celoletni rinitis. Alergična sem na skoraj vse, kar cveti, pršice, hišni prah, mačjo dlako, lešnike itd. Ker je tu čas cvetenja, sem pri zdravnici dobila tablete aerius, pršilo mommox in kapljice opatanol. Ta zdravila dobivam in jemljem že nekaj let. Malo manj kot dva tedna jemljem aerius in mommox (opatanola zaenkrat se ne potrebujem). Opazila sem, da so se mi pojavili po telesu izpuščaji, ki močno srbijo. Najprej so se mi pojavili po dekolteju, nato se se razširili po trupu, rokah, hrbtu in vratu. Danes sem opazila dva tudi na nogah. Se pa pojaviji najprej v obliki pikic, ko si jih spraskan, pa nastane kot nekakšen lišaj.
Šla sem brati stranske učinke zdravila aerius, kjer so navedeni tudi izpuščaji (1 na 10000). Zanima me, ali je možno, da mi tableti ne ustrezajo več in je to krivo za izpuščaje ali menite, da gre za kaj drugega?
Danes sem tudi prenehala z jemanjem tablet, pa bom videla, če bo kaj bolje.
Hvala za vaš odgovor!

Spoštovani,

Aerius tablete običajno ne povzročajo ”srbečih pikic”. Če se kožne spremembe širijo simetrično, je možen ”notranji oziroma sistemski” vzrok. Predlagam, da obiščete zdravnika. Na podlagi opisa težko rečem, za kaj gre.

Lep pozdrav,

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

New Report

Close