Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Alergija v preteklosti

Alergija v preteklosti

Pozdravljeni,

niti ne vem če je to vprašanje primerno za to temo ampak vseeno. Namreč, v kratkem imam zdravniški pregled pred zaposlitvijo. Ker gre za delo v laboratoriju, me bodo seveda testirali tudi za alergije. Alergijo sem v otroštvu imela, sodeč po izvidih naj bi šlo za atopični neurodermatitis, ki pa je izzvenel na prehodu v srednjo šolo popolnoma. Sedaj nimam nobenih težav z alergijami na kakšrnekoli pršice, živalsko dlako, prah…vsaj da bi vedela ne. Včasih se pojavi manjša srbečica ko pojem čokolado. Kar me zanima je naslednje – bi lahko krvni (ali kožni) testi vseeno zaznali alergijo v telesu, čeprav vidnih znakov ni? In ali bi to lahko vplivalo na mojo sposobnost za delo? Namreč, v laboratoriju delam že 10 let pa nisem nikoli imela težav. Bojim se, da mi zdravnik potem ne bi izdal pozitivnega zdravniškega spričevala.

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani,
zelo dobro vprašanje!
Testi alergije zaznajo prisotnost protiteles razreda IgE. Veliko zdravih ljudi ima taka protitelesa in torej pozitivne teste alergije. Če poenostavim, testi alergije še ne pomenijo bolezni. Zato se teh testov ne sme delati kar tako, na primer pri ljudeh, ki nimajo težav, ki bi kazale na alergijo.
Žal se v naši državi rezultate teh testov rado zlorablja v namen diskriminacije prosilcev zaposlitve. Predlagam, da odklonite testiranje.
LP
MK

New Report

Close