Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Ali je to alergija?

Ali je to alergija?

Pozdravljeni.

Naj povem, da že več kot mesec dni n uživam nobenih mlečnih izdelkov. Razlog za to je bial dokaj neprijetna reakcij po zaužitju panakote(glavna sestavina je kuhana sladka smetana). Reagirala sem tako, da sem po kakšne pol ure po zaužitju dobila hude krče in sem morlaa na velio potrebo. Blato je bilo bolj kot ne tekoče.

Ker imam že več kot leto težave s prebavo. Tudi z želodcem (gerb,kila,eorzije), iščem alternative, kjer bi svoja prebavila čim bolj razbremenila. Tako sem naletela na soudough kruh oz. kisel kruh, ki se dela z doma narejenim divjim kvasom.

Včeraj sem pojedla en kos in pol tega kruha in kakšne 4 ure za tem sem začela dobivati rahle hrče v črevesju, katerim je sledila driska. Danes še vedno zelo rahlo blato (skoraj tekoče) in pa črvinčenje v črevesju. Kruh smo jedli trije, od tega imam samo jaz prebavne težave.

Zanima me, ali so za to krivi laktobacili v divjem kvasu in če lahko kakorkoli z dovajanjem prehranskih dopolnil v obliki encimov te težave kakorkoli saniram? Pravzaprav me zanima, če lahko jaz s čemerkoli vplivam na črevesno floro in njeno vsebino?

Hvala za odgovor.

Spoštovani,
na kvas se ne spoznam.
kar se mleka tiče je pa znano, da spodbuja izločanje želodčne kisline (ki vam že itak dela težave), obilo kislina pa tudi pospeši prebavo. Predlagam, da problem urejate z gastroenterologom.
LP
MK

Crevesno floro. Si nujno uredi s probijotiki.
Kupi si v lekarni.
Nujno rabis koristne bakterije
Dobila jih bos s probijotiki.
Kruh si lahko peces tud brez kvasa.
Pecilni ali pa sodobikarbono. Al pa se to ne.ne bo nevem kaj ampak da se jest.

New Report

Close