Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Mehur/majhna bulica na ustnici

Mehur/majhna bulica na ustnici

Pozdravljeni,

Imam en problem. V soboto smo bili pri naši sosedi. Tam sem pila iz kozarca, in ta soseda ne pomiva dobro. Čisto pozabila sem in popila. V nedeljo sem zjutraj dobila ustnici bulo, oziroma mehur. Zvečer me je zelo bolelo, in sem si dala eno kremo za herpes, malo je bilo boljše ampak sem komaj zaspala. Prosim vas za pomoč.

ALI SEM ZARADI UMAZANEGA KOZARCA DOBILA TO?

LP!

Maja

Spoštovani,

na podlagi vašega opisa je težko opredeliti, za kaj gre (okužbo z virusom herpesa simpleksa, bakterijsko okužbo, drugi vzrok? – obstajajo mnogi).

Virus herpesa simpleksa običajno povzroči pojav skupine drobnih mehurčkov in ne le enega mehurja. Ti hitro počijo in v 1 do 2 dneh nastanejo kraste. Večina ljudi se s tem virusom okuži že v otroštvu, nato pa ostane trajno prisoten v živčnih ganglijih. Do ponovnega izbruha pride pri različnih stresnih situacijah. Malo verjetno je, da ste se okužili zaradi stika z virusom na kozarcu.

Nastanek mehurjev lahko povzročijo tudi določene bakterije. Pojavijo pa se lahko tudi pri določenih boleznih kože, pri katerih ne gre za okužbo.

Če imate še vedno težave, priporočam pregled pri zdravniku.

Lep pozdrav,

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

New Report

Close