Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Izpuscaj in srbecica nepojasnjeno

Izpuscaj in srbecica nepojasnjeno

Spostovani in pozdravljeni.

Upam, da mi boste lahko pomagali z nasvetom ali cenjenim mnenjem.
Ze en teden me srbijo noge. Pred dvemi dnevi pa sem opazila se izpuscaje, ki izgledajo kot piki komarjev. Najbolj srbi ponoci. Dermatolog mi je rekel da sta dve moznosti, ali zelo suha koza ali pa garje.
Nekaj tednov nazaj sem res bila v javni savni s fantom vendar on nima nobenih problemov. Sem seveda zelo cista, nimam nobenih alergij, nisem uporabljala novih krem ali praskov itd.
Izgleda kot popikana koza od komarjev pa tudi drobne pikice so. Ne znam priloziti slike.

Hvala vam za nasvet in vas cas.
K

Spoštovani,

na vaše vprašanje je le na podlagi opisa težko natančno odgovoriti. Če kožne spremembe prehodno izginejo in se ponovno pojavijo, gre z veliko verjetnostjo za urtikarijo ali koprivnico. Če pa vztrajajo na istem mestu dlje kot 24 ur, prihaja v poštev več diagnoz. Kožo mora videti zdravnik. Če osebni zdravnik ne uspe postaviti natančne diagnoze in predpisati ustreznega zdravljenja, priporočam pregled pri dermatologu v ambulanti. Če je osebni zdravnik posumil na garje, je zelo priporočljiva napotitev na Dermatovenerološko kliniko UKC Ljubljana, kjer ob ustreznem/sumljivem izgledu kože za garje kožo popraskajo in ”ostružke” pogledajo pod mikroskopom.

Lepo vas pozdravljam,

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

New Report

Close