Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija izpuščaji, otekanje, bolečine v mišicah in sklepih

izpuščaji, otekanje, bolečine v mišicah in sklepih

Pozdravljeni,

prosim za pomoč. Začelo se je z rahlo pekočim občutkom in srbenjem v dlaneh. Trajalo je dan, dva. Potem se je ta občutek pojavil tudi na stopalih, istočasno pa so se mi začeli pojavljati izpuščaji v obliki pravilnih obročev in polkrogov različnih velikosti, ki so se prestavljali po celem telesu (koprivnica). Pol ure po rokah, potem po hrbtu, ko so tam izginili po nogah, spet, roke, trebuh. Med tem so mi otekali tudi deli telesa. Zgornja stran dlani mi je kar naenkrat otekla na velikost ping pong žogice. Bolelo je tako, da dlani nisem mogla obračati. Potem izgine samo od sebe, mi zateče zadnji del glave in vrat, da nisem mogla ležati na hrbtu. otekajo mi stopala in gležnji, da kdaj po dva dni nisem mogla obuti čevljev niti stopiti na noge zaradi bolečin. Bule sredi stegna in čez pol ure je spet ni, se vrne čez kakšen teden, dva ali pa se pojavi kje drugje. Najhuje je ponoči, ker zaradi srbenja kjer se mi pojavljajo izpuščaji več mesecev nisem mogla normalno spati. S časoma ni le grozno srbelo ampak je koža tudi pekla in bolela.
V sklepih imam občutek bolečine kot bi bila kje na prepihu ali imela revmo. Mišice pa bolijo kot da imam muskerfibr.
Dobila sem napotnico za k dermatologu. Predpisali so mi Medrol in Aerius. Naj bi imela koprivnico.
Zakaj potem bule in boleči sklepi?
Zadnje 14 dni je bilo bolje. Zdaj pa se bule in otekanje spet pojavlja. Izpuščaji pa niso več podobni koprivnici, pikice so veliko manjše in rdeče barve. na stopalih pa pod kožo, ko ga iztegnem vidim bele črtice (kot manjši črvički).
To vse se je začelo naslednji dan, ko sem bila na sushiju. Bi to lahko bil vzrok? Čeprav naj zastrupitev s hrano ne bi bila.

Hvala za odgovor in lep pozdrav,

Eva

Spoštovani,

na podlagi vašega opisa gre najverjetneje za kronično urtikarijo (koprivnico), ki se lahko kaže na različne načine. Pri vas je s precejšnjo verjetnostjo v ospredju zapoznela urtikarija zaradi pritiska, ki je lahko tudi vzrok za bolečine v malih sklepih in posnema ”artritis”. Priporočam, da si kožne spremembe čim večkrat fotografirate. S flomastrom si označite robove različnih ”tipov” kožnih sprememb in opazujte, koliko časa bodo vztrajale na istem mestu. To je zelo pomemben podatek. Priporočam obravnavo na Kliniki Golnik (potrebujete napotnico za alergologa).

Lep pozdrav,

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

Pozdravljeni,

Imam identicne simptome, razen belih crtic. Otekanje sklepov in dlank je konstantno, ze ob najmanjsih “naporih” in s povisano telesno temparaturo. Zanima me kako ste vi resili vaso stanje in kako je sedaj?

Lp

New Report

Close