Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Ščemenje v nogah, občutek hladnih nog, aksioznost

Ščemenje v nogah, občutek hladnih nog, aksioznost

Pozdravljeni

sem 20 letni moški in zadnje leto se srečujem s številnimi težavami. Vse se je pričelo 3 mesece po uvedbi veganskega načina prehranjevanja zaradi migren, ki sem jih uspešno izkoreninil. Tisto obdobje sem pričel tudi z izvajnjem wim hoff metode (dihalna tehnika, izpostavljenost mrzli vodi v kadi).

Opazil sem, da po zaužitem obroku velikokrat dobim občutek mrzlih nog, prične me tudi ščemeti v mišicah (okoli kolk, kolen). Če zaužijem veliko čičerike, fižola in špinače v enem obroku, se stanje poslabša. Hkrati sem opazil, da me po zaužitju velike količine smoothija (banana + borovnice) prične zebsti, postanem omotičen in velikokrat nastopi aksioznost. Sam ne vem, ali gre za psihološke motnje povezane s spremebo prehrane ali kaj drugega. V tem času sem bil trikrat pri zdravniku, oddal sem kri in izvidi so odlični. Zdravnik pravi, da bi za moje stanje bila lahko kriva psiha, toda sam menim, da mora biti v ozadju nekaj fiziološkega. Je lahko mrzla voda pustlia kakšne posledice?….

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav.

New Report

Close