Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Težave po ugrizu insekta

Težave po ugrizu insekta

Pozdravljeni!

V mescu juniju me je (tisti čas ko je k nam z vetrom prineslo puščavski pesek) pičil insekt za katerega sem sprva mislila, da je navaden komar. Huda srbečica ni ponehala po tem še 2 – 3 mesce, tudi sedaj jo vsake toliko rahlo občutim, pa je minilo že skoraj pol leta. Močna rdečica je bledela vse do zdaj, na mestu ugriza pa se je pojavila brazgotina. V zadnjem mescu imam pogosto vrtoglavico in hujše glavobole, ki jih do sedaj še nisem imela, gre za pekoč občutek v predelu zatilja ki se širi navzgor. Ne vem za kakšen insekt bi to lahko šlo, v našem koncu se poleti najdejo tudi tigrasti komarji. Bi bilo smiselno obiskat zdravnika, da bi mi naredili kakšne krvne preiskave npr. za boreliozo, ali je to bolj za ugrize klopa? Kaj bi mi svetovali? Vem, da se z meningitisom in podobnimi zadevami ni za hecat.

Hvala vnaprej!

Spoštovani,
vaše vprašanje je zelo specifično in nanj ni možno odgovoriti natančno preko foruma. Obiščite osebnega zdravnika in mu pojasnite svoje težave. Odločil se bo, če bo opravil kakšno preiskavo, če vas bo morda napotil k infektologu,… Na mestu pika žuželke včasih nastane kožna sprememba, ki se imenuje dermatofibrom.
Lep pozdrav,

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

New Report

Close