Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Alergija okrog ust

Alergija okrog ust

Pozdravljeni! Trenutno sem v 20. tednu nosecnosti in ze na zacetku nosecnosti (5,6teden) se mi je razvila alergija na sicer ze dalj casa prej uporabljano kremo za obraz, kar se je kazalo s pordelimi ustnimi koticki ter oteklimi ocesnimi vekami. Ko sem to ugotovila in kremo prenehala uporabljati, se je stanje takoj izboljsalo in sem bila daljse obdobje brez tezav. Pred priblizno enim mesecem pa se je ponovno pojavila nesrbeca diskretna rdecina levega ustnega koticka, kar se je postopoma razsirilo na oba koticka ter danes zjutraj obupno poslabsalo se z rdecimi izpuscaji nad ustnicami, kar pa sedaj izredno mocno srbi in pece. Oteklih vek vseskozi tokrat nimam. Ves cas uporabljam le Bepanthen mazilo (obcutek imam da mi ublazi srbenje in rdecico cez dan), vendar stanje vseskozi niha- je ze kazalo da se bo pozdravilo, pa je spet izbruhnilo, skratka pordelost okrog kotickov sploh ne izgine 🙁 Zanima me, kaj bi lahko bil vzrok, je lahko fluor v zobni pasti? Hrana oz sistemski vzroki se mi zdijo manj verjetni glede na to da vztraja rdecina in srbenje samo okrog ust? Preostali deli telesa so bp. Sicer nisem alergik, to v nosecnosti je sedaj prva alergicna epizoda. Hvala za kakrsenkoli odgovor!!

Spoštovani,
poskusite s Canesten kremo dvakrat na dan na pordelo kožo. Če po tednu dni ne bo bolje, obiščite zdravnika (po potrebi ga obiščite že prej).
Lep pozdrav.

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

Predvcerajsnjim ter vceraj sem bila pri dezurnem zdr. in mojem splosnem zdravniku, oba sta postavila diagnozo perioralni dermatitis in predpisala Rozamet kremo. Po sami kremi so se spremembe razsirile tudi po celu, desnem licu in okrog nosu(prakticno cel obraz razen levega lica), koza me izredno srbi, ne morem spati (Claritine ne pomaga), nekoliko srbenje ublazi Bepanthen nazilo, po nanosu Rozameta pa iz sprememb izgaja nekaksna prozorna tekocina, izouscaji se rosijo in nato nastanejo drobne krastice. Mislite da je diagnoza prava in naj se vedno nadaljujem z Rozametom in Bepanthenom? Sem povsem obupana, razmisljam da bi prosila za nujno napotnico za dermatologa ker se zelo bojim, tudi spim ne nic zaradi srbenja in pekocega obcutka. Hvala za odg.

nova
Uredništvo priporoča

Je mozno da gre za okuzbo s prsico Demodex?? Na internetu berem, da je omenjena prsica vecinoma glavni krivec za rozaceo. Kaj mislite o kremi Demoderm? Vsebuje zveplo ter srebro, je po vasem to varno v nosecnosti?

Spoštovani,
natančnejših nasvetov se preko foruma žal ne da dati. Najprej je treba postaviti natančno diagnozo (se pogovoriti, pogledati kožo v ambulanti), nato pa predpisati ustrezno zdravljenje. Predlagam, da obiščete dermatologa.
Lep pozdrav

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

New Report

Close