Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Nov depilator – nemogoča srbečica že med depiliranjem

Nov depilator – nemogoča srbečica že med depiliranjem

Spoštovani,

pred kratkim sem Braunov (najosnovnejši) depilator (Silk Epil 3) zamenjala s primerljivo osnovno različico depilatorja znamke Philips (Satinelle Essential). Vendar je nastala težava.

Že vrsto let se redno depiliram in nikoli nisem imela niti težav z bolečino ob tem (srečnica) niti srbečice.

Odkar pa imam nov depilator, je ta proces nemogoč, ker se že ob depiliranju pojavi neznanska srbečica, ki je tako huda, da me spravlja v jok od bolečin. Pojavijo se tudi manjši beli mehurji oz. nabreklost kože. Ni mi jasno, od kod to…

Imate morda kakšno izkušnjo uporabnic? Je možno, da se proizvajalca (Braun in Philips) razlikujeta v snoveh, iz katerih so izdelana rezila pri depilatorju in sem pri Philipsovih izdelkih alergična nanje? Oz. kaj bi to lahko bilo in kakšen ukrep bi mi priporočili?

Hvala za odgovor.

Spoštovani,
morda imate kontaktno urtikarijo na nikelj. Zdravljenje vseh alergijskih bolezni je takšno, da je treba odstraniti alergen. Poizkusite druge načine za odstranjevanje dlak.
Lep pozdrav.

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

Spoštovana ga. Mojca,
Hvala za odgovor.

Iz tega bi pa imela še dve vprašanji:
1. Kako je možno oz. je možno, da bi se je razvila kontaktna alergija na nikelj šele sedaj?
Ker že vrsto let (10+) redno uporabljam depilator in do sedajšnjega nisem imela nikoli nobenih težav. Danes sem kupila še enega – enakega kot sem ga imela pred nakupom novega – se pravi druga znamka, pincete namesto keramičnih diskov – vendar je situacija enaka.

Takoj po britju se mi koža vname in dobim bele izpuščaje. Neznosno srbenje. In kjerkoli se popraskam – ne le na mestu srbečice, se mi tudi na vseh kontaktnih mestih razvijejo bele izbokline (kot po koprivah da).

2. Ker pa še vedno težko verjamem, da bi bil vzrok depilator, je prisotnost niklja lahko tudi v pitni vodi?
Kajti dejansko opažam srbečico in rdeče lise po telesu, lasišču že dobra dva meseca po tuširanju, umivanju obraza, oblačenju sveže opranih oblačil – od kar sem se preselila v nov kraj. Na slednje pa sem postajala pozorna šele, od kar sem pričela dobivati tako intenzivna takojšnja vnetja po uporabi novega depilatorja.

Skratka, moje drugo vprašanje je torej:
Je možno, da sprememba okolja (kjer gre za zamenjavo vodovoda pitne vode, v kateri je morda večja prisotnost niklja) lahko izzove alergijo? Ste morda kakšno takšno izkušnjo že imeli?
Da je oseba v določenem okolju imela alergijo, v drugem pa ne.

Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Spostovani,
glede na dodatni opis vasih tezav imate zelo verjetno obliko kronicne izzvane urtikarije, ki se imenuje simptomatski dermografizem. Obicajno bolezen dobro prepoznajo in zdravijo osebni zdravniki. Ce so tezave izrazite, pa pride v postev se obravnava pri dermatologu. Nikelj v vasem primeru najverjetneje ni vzrok.
Lep pozdrav,

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

New Report

Close