Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Nahod in koprivnica v nosečnosti

Nahod in koprivnica v nosečnosti

Pozdravljeni,

sem v 28. tednu. Pred enim tednom se mi je na očeh pojavila pekoča bolečina, z ustreznim mazanjem sem zadevo umirila. Potem se je preselilo na nosno sluznico, okolico nosa. Najprej sem mislila, da sem nahodna – zamašen nos, konstantno kihanje posebej ponoči ter srbečica v predelu nosu ter obrazu. Pojavila se je mehurčasta koža. Po dnevu dveh se stanje poslabša tudi po rokah – drobne vodene pikice, ki srbijo in pod pazduhami, kjer se mi je naredila rdečina s pikicami. Včeraj sem bila pri zdravnici, ki je rekla, da je tako stanje med nosečnostjo normalno in da mi nima ničesar za dati, razen da si v lekarni kupim Fenistil. V lekarni so mi potem glede na stanje kože dali Bepanthenderm.
Zadeva se je ponoči poslabšala, in sicer z nahodom, kihanjem in srbečico. Kaj bi bilo lahko to in zakaj se stanje nič ne izboljša?
Hvala že vnaprej za odgovor!

Spoštovani,
predlagam čim prejšnji obisk pri ginekologu. Če vaših težav ne bo uspel opredeliti, priporočam pregled pri dermatologu. Nosečnice imajo prednostno obravnavo.
Lep pozdrav.

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

New Report

Close