Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija angina pektoris

angina pektoris

Pozdravljeni!
Vnaprej bi se rad opravičil, če teme nisem uvrstil na pravilen seznam sem namreč nov na forumu.

Star sem 23 let. Moj problem je sledeč; od sobote zjutraj (4.11.2017) imam pekočo bolečino v prsih, težave z dihanjem (ko vdihnem me zapeče v prsih), občasno moram tudi globoko vdihniti in zajeti zrak, ker imam občutek kot, da mi bo zmanjkalo zraka, če tega ne naredim. Vse skupaj se je torej začelo kot sem rekel v soboto zjutraj, tisti dan sem bolj malo spal, vstal sem že ob 5h zjutraj, ker sem se udeležil dogodka, ki je samo enkrat na leto in ga nisem hotel zamuditi. Po koncu dogodka sem odšel v posteljo, saj sem hotel nadoknaditi pomanjkanje spanca (bolečine v prsih so se pojavile že pred tem). Sprva sem ležal na hrbtu, a bolečine niso pojenjale in prevalil sem se na bok takrat se mi je hudo zavrtelo v glavi imel sem občutek kot, da bom ostal brez zraka, odhiteli smo na urgenco, kjer so mi vzeli kri in EKG, povedali so mi, da je vse v redu. Bolečina ni ponehala v četrtek (9.11.2017) sem imel pregled pri osebni zdravnici, ugotovila ni nič posebnega, mi je pa predpisala Persen in svetovala več gibanja. Tudi to mi ni pomagalo, ravno nasprotno, bolj kot sem se gibal večja je postajala pekoča bolečina v prsih začel sem čutiti mravljince okoli tilnika in na ramenih, tudi roke na notranji strani me bolijo. Včeraj v petek sem odšel na UKC z nujno napotnico na pregled (sum pljučne embolije). Ponovno so mi vzeli kri, EKG, poslali so me na rentgen, da je možno, da imam vnetje pokostnice, ki lahko nastane pri kakšnem težjem fizičnem delu, svetovala mi je tudi spirometrijo in kontrolo ščitničnih hormonov. Dobil sem zdravila Brufen 600mg, ki naj bi jih jemal vsaj en teden. Ob vsem tem sem še veliko “googlal” o bolečinah, ki jih imam in za katero bolezen bi lahko bile značilne. Kar nekaj svojih težav sem opazil v vašem članku Vaš link.
Nikoli se še nisem počutil tako slabo, brez energije, bojim se, da gre za stabilno angino pektoris in, da bi se le-ta lahko stopnjevala v nestabilno angino pektoris in infarkt.
Prosim svetujte mi kaj naj naredim in ali so sploh kakšne možnosti, da bi ozdravel.
Hvala za vašo pozornost!

Spoštovani!
Se opravičujem, pada mi tudi koncentracija. Rad bi se popravil, po rentgenu mi je zdravnica povedala, da je možno, da gre za vnetje poprsnice (in ne pokostnice kot sem sprva napisal). Pomaga sicer, če počivam, po počitku se počutim malo bolje, a po nekaj urah se pekoča bolečina v prsih obnovi in občutek imam, da postaja hujše iz dneva v dan. Povedati moram, da zadnje dni sploh nimam nikakršnih obremenitev (kot so recimo kakšna športna dejavnost ali pa službene obveznosti), utrudim se že, če sedim ali stojim, tudi govorjenje me utruja in včasih moram narediti kratek predah, da pridem do zraka in šele nato lahko nadaljujem govoriti, tudi apetit mi je padel, jem in pijem veliko manj kot običajno.

Spoštovani,

zgrešili ste forum ja. Ta je namenjen pogovoru o alergiji. Postavite vprašanje na forum Urgenca: https://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=223

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

New Report

Close