Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija alergija neznanega izvora

alergija neznanega izvora

Pozdravljeni!
Obračam se na vas z namenom, da mi svetujete kam se lahko še obrnem s svojimi simptomi oz. težavami.
Leta 2012,so se začele pojavljati težave, v smislu kihanja (po 50x na dan), povečanega obilnega, prozornega izcedka iz nosu, nenehnega draženja nosne sluznice. Oči se ne solzijo. Naj omenim, da so se simptomi začeli pojavljati natanko dva dni po spontanem splavu. Pred tem ni bilo nikoli omenjenih težav ali simptomov. Pred splavom sem bila na hormonskih terapijah zaradi težav pri zanositvi okrog 3 leta (injekcije,tablete).
Do danes simptomi ostajajo, načeloma so še hujši. Simptomi se zelo povečajo pred mesečnim perilo, pred ovulacijo, kadar sem v večjem stresu (služba,..). Okolje ali menjava prostorov ne vplivajo nič.
Bila sem na ORL, kjer so me poslali na testiranja z vbodi v kožo in tam so bili vsi izvidi negativni. Na ORL sem kasneje dobila zdravila (Avamys, Aerius). Na začetku je pršilo pomagalo, čez čas nič več. Potem sem preklopila na tablete in tudi te po 2 letih več ne pomagajo. Naj omenim, da sem eno in drugo uporabljala dosledno, s premori in po navodilih.
Na ORL so me odposlali z zdravili domov in v smislu, da ne morejo nič več narediti.
Potem sem se sama odločila, da grem dalje. Ginekologinja je naredila analizo hormonov; v mejah normale, potem se šla na pregled ščitnice; vse ok. Krepim imunski sistem z dodatki, hrano bogato z vitamini, minerali.
Poznam svoje telo in čutim ter vem, da je nekaj v zvezi s endokronologijo. Vzrok ni zunanji, ampak v sistemu. Nisem strokovnjak s področja medicina, zato se obračam še na vas.
Kaj narediti, h komu se obrniti… kakovost življenja je močno načeta in zelo težko je tako živeti vsak dan.
Stara sem 35 let. Rodila 1x.
Prosim za kakršenkoli nasvet, ker v osnovnem zdravstvu večjega posluha žal ni.
Hvala in lep pozdrav,
Suzana

Dober dan,
na kratek rok bi predlagal, da prejemate pršilo Dymista, dvakrat na dan v nos. Pri težavnem alergijskem rinitisu ponavadi zelo učinkovito prime, torej je tudi neke vrste test, ali je v to smer smiselno iskati. Sicer pa pregled na Golniku, da se naredi še preiskave, kakšne vrste vnetje se dogaja v nosu.
LP
MK

New Report

Close