Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Pojav srbecih pikic na prstih roke.

Pojav srbecih pikic na prstih roke.

Ze priblizno 3-4mesece imam konstantno suho in razdrazeno kozo na sredincu desne roke . Na zacetku so se mi pojavle pike kakor da bi se z koprivo vednar ne veliko. Srbeti me je zacelo kaksen teden dva . Zdaj ostaja na tem mestu suha koza. Nisem delala panike ker de mi je zdelo da je to od kaksneg cistila.
Zdaj se mi pojavlja na dveh prdtih leve roke in vem, da nikakrsno cistilo nisem uporabljala kar nisem nikoli prej.

Kaj lahko ukrepam, sem v tujini in nemorem do svojega zdravnika. Nemorem pa cakati na dermatologa, saj se nameravam preseliti v roku 3 mesecih v tujino. Kaj lahko sama naredim ali naravno zdravilo ali v lekarni . Tukaj imajo drugacne znamke v lekarnah tako da bi prosila katere sestavine mora vsebovati mazilo.

Prosim za odgovor.

Spoštovani,
kronično vnetje kože rok lahko nastane zaradi večih vzrokov. Potrebovali boste dermatologa. Do takrat lahko uporabite Advantan kremo (angleško methylprednisolone aceponate) ali Elocom kremo (angleško mometasone furoate) enkrat na dan do izboljšanja (ne več kot približno 2 tedna zapored). V Sloveniji je kremi možno dobiti le z receptom (belim ali zelenim). Odsvetujem uporabo kozmetike z dodatkom raznih rastlin, ker pogosto povzroča kontaktno alergijo in še poslabša stanje.
Lep pozdrav,

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

BELOGENT bi bil tudi vredu?
Hvala za odgovor.

New Report

Close