Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Medrol – nadomestek??

Medrol – nadomestek??

Hy. Ker so se mi v začetku tedna ponovno pojavile težave z alergijo (imam atopični dermatitis), moj doktor pa mi ne da medrola na recept brez da bi se prišel pokazat, me zanima, če slučajno kdo ve, kaj v Avstriji dajejo namesto medrola.

Baje da imajo neka druga zdravila, ki so precej manj škodljiva, zato bi rad zvedel ime teh tablet, ker bi jih rad šel tja kupit, da vidim kako se obnesejo, saj želim biti ponovno zdrav in brez težav delat ter opravljat vsakodnevna opravila.

Res upam, da kdo ve, za katera zdravila gre, za pomoč se vam že vnaprej iskreno zahvaljujem.

LP

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Spoštovani,
če zaradi atopijskega dermatitisa pogosto potrebujete Medrol tablete, bolezen ni dobro nadzorovana. Treba je premisliti o drugih načinih zdravljenja (najbolje v terciarni dermatološki ustanovi). Medrol tablete in drugi sistemski glukokortikoidi lahko povzročijo veliko neželenih učinkov. Zelo odsvetujem, da jih jemljete brez nadzora zdravnika.
Lep pozdrav,

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

Vse to vem, s stranskimi učinki in vplivi kortikosteroidov in podobnih zdraavil sem dobro seznanjen. Niti ne potrebujem teh tablet vsako leto. Sem in tja se mi pa stanje žal poslabša in zato želim najti to avstrijsko različico medrola, ki je bojda precej manj škodljiv…

Hvala vseeno za nasvet.

Prekajen meso dl cajt gvera;)
nova
Uredništvo priporoča

Ali ste že imeli opravljene epikutane teste (na kožo se jih nalepi za 2 dni)? Atopijskemu dermatitisu je lahko pridružena kontaktna alergija.
Lep pozdrav

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

Ne, takih testov pa še nisem delal. Bil sem nazadnje pred ca. 10 leti na Golniku na testiranju za školjke, nekaj let pred tem sem bil na klasičnem testiranju na navskrižne reakcije ( na obeh rokah vsaj 30 vbodov+kapljic alergenov), vse skupaj pa se mi je nekje od konca pubertete obrnilo precej na bolje in naenkrat nisem bil več alergičen na 3/4 prej dokazanih problematičnih snovi…

Prekajen meso dl cajt gvera;)

New Report

Close