Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija težave z zadnjo platjo

težave z zadnjo platjo

Pozdrav, sem rekreativni kolesar že kar nekaj let,povprečno prevozim cca 8000km na sezono.
Lansko jesen so se mi pojavile prve težave z zadnjo platjo, Po vsaki daljši vožnji sem imel na zadnjici rdeč odtis od sedeža kateri je bil nekako pekoč in je izginil po treh do petih dni.Letošnjo sezono se je zadeva ponovila.Probal sem z zamenjavo sedeža, pa ni nič pomagalo. Šel sem na strokovno meritev pritiska na sedež.Pokazalo se je, da je sedež v redu .Obiskal sem dermatologa.Predpisal mi je TELFAST IN DIPROSONE.Telfast sem jemal 14 dni pa ni bilo nobenega pozitivnega učinka.Z DIPROSONOM pa sem se mazal po kolesarjenju, vendar sem prenehal, ker ne pomaga.Nimam več idej kaj storiti, zato prosim za vašo pomoč.Po moje je nekaj narobe z kožo na zadnjici, saj do sedaj nisem nikoli imel težav tudi po desetih ura kolesarjenja, ko sem v enem kosu prekolesaril 360 km. Danes lahko zdržim na kolesu le dve do tri ure, nato pa mora počivati vsaj štiri do šest dni, da se zadnjica malo umiri Koža na zadnjici je po kolesarjenju tam kjer se dotika sedeža rdeča, pekoča.
Za vašo pomoč se vam zahvaljujem in vas lepo pozdravlam.

Spoštovani,
v poštev prihaja predvsem oblika kronične izzvane urtikarije, ki se imenuje zapoznela urtikarija zaradi pritiska. Predlagam, da vas osebni zdravnik napoti v alergološko ambulanto Klinike Golnik.
Lep pozdrav.

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

New Report

Close