Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Neznana alergija

Neznana alergija

Pozdravljeni,
pišem v upanju ali ima ali je kdo imel omenjene simptome ali izkušnje.
Približno 2 meseca se mi pojavlja čudna alergija na mraz,vročino,spremembo temperature.
In sicer ko se telo ohladi ali povečano segreje se mipo koži pojavljajo rdeče pike ki močno srbijo in včasih tudi zatečejo prsti na roki ali obraz., prisoten je tudi močan občutek vročine ali na nogi ali za vratom, vročina tudi v predelu oči (začnejo se solziti).
Primer:zunaj ko grem zjutraj v službo je temperatura zraka 13C ko prehodim cca 15 minut na tem zraku normalno oblečen (kavbojke, pulover,superge) se mi ko se ustavim začnejo pojavljati simptomi trajajo cca 30 minut potem popustijo.
Še hujše je če grem v vodo in se telo ohladi, ali pa držim roko v vodi ca 10 minut bolj mrzli cca25 C se mi pojavi srbečica…
Je že kdo imel podobne simptome?

Spoštovani,
zelo verjetno imate kronično izzvano urtikarijo. Obstaja več podtipov. Predlagam, da vas osebni zdravnik napoti v alergološko ambulanto Klinike Golnik.
Lep pozdrav,

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

New Report

Close