Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija pikice po trupu

pikice po trupu

No, ne vem kako naj razložim, ampak nekaj dni nazaj so se mi na trupu pod prstno kostjo na sredini naredile takšne mini rdeče pikice, izpuščaji, ki ob dotiku začnejo zelo srbeti. zgledajo kot kakšni mali mozoljćki. Imela sem jih že kakšna 2 tedna nazaj in sem mislila, da so se morda pojavili po telovadbi (morda od potenja), ampak so se spet vrnili in v teh dneh nisem telovadila. Bi lahko bila to kakšna alergija na hrano ali morda sprej za astmo? ali morda na kakšen material v majici, modrcu? ne vem ali naj grem vprašati zdravnico. Je pa res moteče

Mogoče alergija na prah

Spoštovani,
če trajajo takšne kožne spremembe manj kot 24 ur (pogosto manj kot 1 uro) in popolnoma izginejo, gre lahko za urtikarijo. Če pa trajajo dlje časa, pridejo v poštev tudi druge bolezni. Spremembe si fotografirajte in obiščite dermatologa.
Lep pozdrav,

asist. Mojca Bizjak, dr. med., spec. dermatovenerologije Klinika Golnik, www.klinika-golnik.si Poliklinika Nobilis, www.nobilis.si GA2LEN Urticaria Center of Reference and Excellence, http://www.ga2len-ucare.com/centers.html

New Report

Close