Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Preobčutljivost na zdravila in morebitne druge nove alergije

Preobčutljivost na zdravila in morebitne druge nove alergije

Pozdravljeni!

Pred dvema tednoma sem pri prvi tableti ospena ugotovila, da se očitno v odrasli dobi razvila alergijo na penicilin oz. nekakšno snov v ospenu, saj sem v 20 min (od tega ko sem vzela tableto) na koži dobila izpuščaje. Antibiotik mi je zdravnik takoj zamenjal. Stara sem 32 let in nikoli do sedaj nisem imela prav nobene alergije (ospen sem že vsaj enkrat prejemala, penicilin v drugih oblikah pa sigurno več kot 10 krat). Nato mi je zdravnica povedala, da naj malo opazujem reakcije pri morski hrani (morski sadeži, ribe) oz. oreščkih, če se bo pojavila kakšna alergija od takrat me daje preganjavica (strah me je namreč najhujše alergije anafilaktičnega šoka). Seveda me je sedaj tudi strah vzeti katera druga zdravila (aspirin, panatus, lekadol…ki sem jih brez reakcij jedla že vse od kar pomnim-brez reakcij) Ali je se zaradi preobčutljivosti na neko zdravilo lahko razvijejo tudi alergije na hrano (kot npr. morsko hrano…) je to kaj povezano? Kdaj te ponavadi zdravniki pošljejo na testiranje za preobčutljivost zdravil in tudi ostalih alergenov oz. kdaj je to smotrno? Hvala za odgovor

New Report

Close