Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Utrujenost po imunoterapiji proti čebeljemu piku

Utrujenost po imunoterapiji proti čebeljemu piku

Pozdravljeni.
Letos poleti sem imela dve hujši alergični reakciji na pik čebel. Ugotovljena mi je alergija. Sem v začetnem stadiju prejemanja imunoterapije (injekcije prejemam tedensko, trenutno na dveh enotah).
Odkar sem v tem procesu, sem zelo utrujena. Zdi se, da se ne morem naspati, spočiti. Sploh na dan, ko prejmem imunoterapijo.

Je to mogoče kaj povezano z imunoterapijo?

Hvala za odgovor.

Sama sem imela kar veliko težav ob imunoterapijah in nismo bili uspešni… in utrujenost je bila še kako prisotna, še huje je bilo če sem prejela imunoterijo v času tik pred menstruacijo… Sem pa imela jaz kup zelo resnih zapletov in so mi potem diagnosticirali histaminsko intoleranco in seveda ukinili imunoterapijo…

Ni tako redko, da pri imunoterapiji s strupi žuželk pride do utrujenosti (večkrat pri osi, kot pri čebeli), ponavadi to traja dan ali dva. Ponavadi se to po nekaj mesecih umiri, nekaj pa je bolnikov, ki se jim to kar vleče. Nič nevarnega.
LP
MK

nova
Uredništvo priporoča

Tudi meni se je to dogajalo, ko sem bil na imunoterapiji za čebelji pik na Golniku. Sploh v prvi fazi. Sploh pa, če bolj si pa občutljiv, če se imunski sistem hkrati že bori proti kaki drugi zadevi (prehlad, začetni stadiji kake gripe in podobno ). Priporočam uporabo voznika za prevoz iz Gonika zaradi varnosti na cesti.

New Report

Close